Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 20 Eylül 2019, Cuma 12:00
banner

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Türkiye'nin güvenliği Kıbrıs'tan başlar, bu vazgeçilmezdir!"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: Türkiye'nin güvenliği Kıbrıs'tan başlar, bu vazgeçilmezdir!Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlu, Ankara'da gerçekleştirilen "Kıbrıs'ta Son Söz" panelinde yaptığı konuşmada "Türkiye'nin güvenliği Kıbrıs'tan başlar, bu vazgeçilmezdir!" dedi.
Paylaş  
3
2
3
0

banner

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile Prof. Dr. Necdet Basa koordinatörlüğünde Ankara’da gerçekleştirilen ‘Kıbrıs’ta Son Söz’ paneline katıldı.

Prof. Metin Feyzioğlu Panelin açılışında ‘Türkiye’nin güvenliği Kıbrıs’tan başlar, bu vazgeçilmez, değişmesi teklif bile edilemez bir kuraldır’ dedi.

‘Kıbrıs Türkünün refahı Türkiye’den başlar Türkiye’nin refahı KKTC’den başlayacaktır’ ifadelerini kullanan Feyzioğlu, Türkiye ve KKTC’nin Kıbrıs stratejisinde artık temel değişikliklere gidilmesi zorunluluğu olduğuna vurgu yaptı.

Feyzioğlu, Rumların Kıbrıslı Türkleri azınlık konumunda gördüğünü söyleyerek, ‘adada iki toplumlu federasyon hedefinin Annan Planı Rumlar tarafından yüzde 76 oyla reddedilmesiyle sonlandığını söyledi.

‘Kıbrıs’ta gerçekçi çözüm, Rumlarla birleşme çabasını bırakmak ve KKTC’nin bağımsız bir devlet olarak refah ve güvenlik içinde yaşamasını sağlamaktır’ diyen Feyzioğlu ‘Kıbrıs’ta gerçekçi çözüm, rumlarla birleşme çabasını bırakmak ve KKTC’nin bağımsız bir devlet olarak refah ve güvenlik içinde yaşamasını sağlamaktır’ diyen Feyzioğlu, KKTC’nin rafehı için gerekli öneleri sıraladı.

‘Hayvancılıkta teknolojik gelişme, Uluslararası hava taşımacılığı ambargosuna karşı hukuki mücadele, Doğu Akdeniz karbon yataklarında uluslararası hukuktan kaynaklı haklardan taviz verilmemesi, Kapalı Maraş’ın vakıf malı olduğunun anlatılmasını’ önerileri arasında sayan Feyzioğlu; ‘Hayvancılıkta teknolojik gelişme, Uluslararası hava taşımacılığı ambargosuna karşı hukuki mücadele, Doğu Akdeniz karbon yataklarında uluslararası hukuktan kaynaklı haklardan taviz verilmemesi, Kapalı Maraş’ın vakıf malı olduğunun anlatılmasını, bu konuda görev gücü oluşturulmasını’ önerileri arasında saydı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
1
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Putin: Türkiye'nin ulusal güvenliği ile ilgili adımları anlayışla karşılıyoru...
image Rusya Devlet Başkanı Putin TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Soçi'de yaklaşık 6 saatlik görüşmenin ardından, düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.
AFP: "YPG, üzerinde anlaşılan bölgeden tamamen çekildiğini Washington'a bildi...
image Fransız haber ajansı AFP, Terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Aldar Halil'in, terör örgütüne bağlı tüm silahlı unsurların ABD ile Türkiye'nin anlaştığı bölgeden çekildiğini açıkladığını duyurdu.
Erdoğan: YPG'li teröristler silahlarıyla birlikte bölgenin dışına çıkacak
image Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, baş başa görüşmelerinin ardından Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda ortak basın toplantısı düzenledi.