Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DÜNYA 26 Haziran 2018, Salı 08:26

'NATO, bürokrasi ve kötü yollardan Rusya'yla savaşa yetişemez'

'NATO, bürokrasi ve kötü yollardan Rusya'yla savaşa yetişemez'Rusya’yla savaşın çıkması durumunda NATO ordusunun kötü yollar ve bürokrasi yüzünden savaşın ilk aşamasını kaybedeceğini belirten The Washington Post, ittifak birlikleri doğu sınıra ulaşıncaya kadar Rus ordusunun Baltık ülkeleri işgal edeceğini kaydetti.
Paylaş  
14
10
16
1

The Washington Post'un haberine göre ABD komutanlığının Avrupa'da gerçekleştirdiği askeri oyunların ortaya çıkardığı sorunlardan bahsedilirken, ABD ağır teçhizatın tatbikatın yapıldığı Gürcistan'dan daimi üslenme yeri Almanya'ya dönüşünün demiryoluyla 4 ay aldığı, tüm bu süre boyunca askerlerin ulaşım aracı beklediği anlatıldı.

Baltık ülkelerindeki demiryolu raylarının Batı Avrupa'dakinden daha kalın olduğu, bu yüzden teçhizatın indirilip tekrar yüklendiğini aktaran gazete, Macaristan sınır muhafızlarının da zırhlı araçların vagonlara yerleştirilme yöntemini beğenmediğini ve ABD askerlerini birkaç gün daha geciktirdiklerini kaydetti.

Doğu Avrupa'daki kara yollarının da kötü durumda olduğu ve coğrafik özellikler yüzünden ABD teçhizatının geçişine uygun olmadığı yazıldı. Örneğin, Polonya'dan Litvanya'ya giden iki şeritli yol göller arasından geçiyor bu yüzden eğer bir araç devrilirse trafik uzun bir süre için kapanır. Ayrıca köprülerin de ağır teçhizat altında yıkılma riski taşıdığı kaydedildi.

Haberde bürokrasinin de büyük sorun oluşturduğu belirtildi. Örneğin, teçhizatın Almanya üzerinden geçişine sadece hafta içi günlerinde ve sadece gece saatlerinde izin veriliyor. İsveç ise ordu birliklerinin yer değiştirmesi durumunda 3 hafta öncesinden bildirilmesini talep ediyor.

Gazete, gerçek savaşın başlaması durumunda, bürokrasi sebepli geciktirmelerin ortadan kaldırılacağı ama büyük zamanın kaybedileceğini yazdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Haziran 2018, Salı
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Bu konuyu yaklaşık bir yıl önce ABDli bir general yazmıştı.... Buna karşılık Ruslar kıta içinde zırhlı bir tugayı 24 saatten az bir sürede istedikleri yerde çarpışmaya koyabilme yetisine sahipmiş... Bunun yanında Avrupada kimsenin Trump gibi kişiliğin önderliğinde savaşmak isteyeceğini düşünmüyorum...

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Nijerya halkı devlet başkanını seçiyor
image Batı Afrika ülkesi Nijerya'da halk, ertelenen devlet başkanı ve parlamento seçimlerinde oylarını kullanmaya başladı.
Sudan'da hükümet feshedildi: Ülkede 1 yıllığına OHAL ilan edildi
image Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, hükümetin feshedildiğini ve ülkede 1 yıl süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini açıkladı.
Venezuela, Kolombiya sınırını kapattı: "Bu şova izin vermeyeceğiz"
image Venezuela hükümeti, Kolombiya'nın 'ciddi ve yasa dışı tehditlerini' gerekçe göstererek bu ülkeyle olan sınırı geçici olarak kapatma kararı aldı.