Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DÜNYA 11 Haziran 2019, Salı 08:03
banner

Yunan Dışişleri Bakanı: "Türkiye, Ege ve Akdeniz'de savaş değil, 'oldubittiler' yaratmak istiyor"

Yunan Dışişleri Bakanı: Türkiye, Ege ve Akdeniz'de savaş değil, 'oldubittiler' yaratmak istiyorYunanistan Dışişleri Bakanı Katrougalos, son günlerde Akdeniz'de yaşanan sıcak gelişmeler hakkında konuştu. Katrougalos, "Türkiye, Akdeniz'de ve Ege'de sürdürdüğü faaliyetlerle bir savaş yaratmak istemiyor sadece 'oldubittiler' yaratmak istiyor" dedi.
Paylaş  
3
5
3
0

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrougalos, “Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın ‘Münhasır Ekonomik Bölgesinde’ (MEB) ve Ege’deki faaliyetlerinin amacının bölgede gerginlik yaratmak olduğunu” söyledi. “Buna rağmen, Türkiye’nin amacının Ege’de ‘sıcak’ bir olay yaratmak olmadığını” vurguladı.

Yunan radyo kanalı Real FM’e konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Katrougalos, “Türkiye’nin kışkırtıcı eylemleri sonucu ortaya çıkan gerginliğin Ege’de bir kaza olasılığını artırdığını” söyledi. Katrougalos, “Yunanistan ve Türkiye arasında güven artırıcı önlemler konusunun tartışılmasının, gerilimin artması ve Ege’de istenmeyen bir gelişmenin önlenmesini amaçladığını” belirtti.

Katrougalos, “Yunanistan'ın güçlü diplomasisinin Türkiye’nin kışkırtıcı eylemlerine karşı önemli bir koruyucu faktör olduğunu” iddia etti ve “Türkiye bir savaş yaratmak istemiyor sadece ‘oldubittiler’ yaratmak istiyor” diyerek “uluslararası toplumun Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin davranışlarını oybirliğiyle kınamasının Ankara’nın planlarını çökerttiğini” iddia etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Türkiye'nin NATO Temsilcisi Öztürk: "Doğu Akdeniz konusu NATO'ya taşınmadı"
image Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ve KKTC'nin meşru hakları ve çıkarları kapsamında yürüttüğü faaliyetlerin AB'deki durumun aksine, NATO'ya aksetmemesinin sağlandığı...
Gürcistan'da halkın protestosu sürüyor
image Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Rus bir milletvekilinin düzenlenen 26. Ortodoks Parlamentolararası Genel Asamblesi toplantısına katılmasına tepki olarak başlayan protestolar devam ediyor.
İran: "ABD hava sahası ihlalini tekrarlarsa yine vururuz"
image İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Hanzadi, ABD'ye ait İHA'nın düşürülmesinin Washington'a yönelik "sert bir cevap" olduğunu belirterek, hava sahalarının ihlali durumunda yine aynı cevabı vereceklerini söyledi.