Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 12 Şubat 2014, Çarşamba 18:13

4G deneyimi Türkiye medyasında

4G deneyimi Türkiye medyasındaTürkiye’de 12’si ulusal olmak üzere toplam 19 gazete ayrıca 134 internet sitesi, Kuzey Kıbrıs’taki gelişmeyi okurları ile paylaştı, “Teknoloji meraklıları Turkcell’le 150 Mbps'e varan LongTermEvolution (LTE) hızlarını deneyimleme şansı buldu” dedi.
Paylaş  
59
81
66
1

Kuzey Kıbrıs’ın lider iletişim ve teknoloji şirketi Kuzey Kıbrıs Turkcell, dünyanın en hızlı mobil geniş bant teknolojisi olan 4G’yi adayla buluştururken, bu önemli gelişme Türkiye medyasında geniş yer buldu.

Türkiye’de 12’si ulusal olmak üzere toplam 19 gazete ayrıca 134 internet sitesi, Kuzey Kıbrıs’taki gelişmeyi okurları ile paylaştı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dr. Ahmet Kaşif’in de katıldığı tanıtım töreniyle teknoloji meraklılarını 4G’yi keşfetmeye çağıran Kuzey Kıbrıs Turkcell, 150 Mbps’e ulaşan LongTermEvolution (LTE) hızını katılımcılar ile birlikte deneyimlemişti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’yla işbirliği içerisinde, 9 farklı noktada 4G teknolojisi deneyiminin başladığını duyururken; bu önemli gelişme Türkiye basınında konuşuldu.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, 4G teknolojisi ile birlikte artık saniyede 150 Megabitlere (Mbps) varan hıza erişmenin mümkün olacağını anlatmış, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Turkcell Grup önderliğinde en yeni teknolojilerini adaya getirmeye devam edeceğini vurgulamıştı.

“Turkcell'in 4G'si Kuzey Kıbrıs'ta...”

Türkiye medyası “Turkcell’in 4G’si Kuzey Kıbrıs’ta”, “Kuzey Kıbrıs 4G’yle tanıştı”, “Kuzey Kıbrıs 4G deneyimini yaşamaya başladı” gibi başlıklarla verdiği haberlerinde, şu bilgilerini okurlarına taşıdı:

“Turkcell, 4G teknolojisini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki grup şirketi Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Kuzey Kıbrıs'a taşıdı. KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dr. Ahmet Kaşifin katıldığı ilk test törenin ardından teknoloji meraklıları 150 Mbps'e varan LongTermEvolution (LTE) hızlarını deneyimleme şansı buldu”

LTE nedir?

4G LTE, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisidir. LTE (LongTermEvolution), mobil telefon ve data kartları ile yüksek hızlarda veri iletimini sağlayan iletişim telekomünikasyon standardıdır.

4G geniş frekans bantlarının kullanımı ile daha yüksek hız kapasitesi ve düşük gecikme zamanı sunmaktadır. Düşük gecikme zamanıyla oyun deneyimi, video indirme ve izleme kalitesinde farklılaşma, daha yüksek kapasite ile daha iyi bir iletişimi de beraberinde getirecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
12 Şubat 2014, Çarşamba
Karşı         - Görüş
kıbrısın her tarafında 3g bile yok daha. sadece merkezi yerlere hizmet götürerek reklam yapıyorsunuz. kırsalı düşünen yok zaten. ne hükümetler ne de özel sektör sadece merkezlere odaklanıyor. küçücük adada tam hizmet veren yok.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İsrail de uzay yarışına katıldı: Bereşit Ay yolculuğuna başladı
image İsrail, Tesla'nın da sahibi Güney Afrikalı girişimci Elon Musk'a ait SpaceX roketiyle Ay'a bir uzay aracı gönderdi.
Japonya uçan araba dönemine hazırlanıyor: Trafik sıkışıklığı tarihe karışır m...
image 1985 tarihli 'Geleceğe Dönüş' (Back to the Future) filminde Michael J. Fox'un canlandırdığı Marty McFly'ın DeLorean'ını anımsatan uçan arabalar hayal olmaktan çıkıyor.
150 yıllık sır: Zebraların çizgilerinin ne işe yaradığı sorusuna yanıt bulund...
image Yeni bir araştırma, zebraların çizgilerinin ölümcül hastalıklar taşıyan at sineklerinin üzerlerine konmasını engellediğine işaret ediyor.