Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 13 Şubat 2015, Cuma 16:15
banner

Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlar

Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlarMedeniyetlerin kökeni hakkında öğretilen her şey yanlış olsaydı, ne olurdu? Ya tarihimizin kesin olan birçok parçası kasıtlı olarak bizden saklanıyor ya da henüz keşfedemediğimiz için geçmişimiz hakkında doğru olan hikayeyi hala bilmiyor olabilir miyiz?
Paylaş  
77
78
62
1

Ortaya çıkan yeni arkeolojik ve jeolojik keşifler gösteriyor ki çok yönlü ve gelişmiş medeniyetler büyük ihtimalle tarih öncesi zamanlarda da vardı. Şimdiye kadar arkeoloji bilimine göre insan uygarlığının başlangıcı, M.Ö 9600′de son bulan Buzul Çağ’dan sonra başlamıştır. Bu tarihten önce yaşayan atalarımız medenileşmemiş, avcı-toplayıcı ve toplumsal organizasyon ve mimari yeteneği olmayan primitifler olarak tanımlanmıştır.  Sadece son Buzul Çağ’dan sonra, yani yaklaşık olarak M.Ö 4000 dolaylarında, Avrupa’nın birçoğunu ve Kuzey Amerika’yı kaplayan yaklaşık 3 km’lik derin buz tabakaları eridiğinde, insanlığın ataları mükemmel bir tarımcılık, daha gelişmiş bir ekonomi sistemi ve sosyal yapı geliştirmeye başladı.

Arkeologlar, ilk şehirlerin M.Ö 3500 dolaylarında Mezopotamya’da ve kısa bir süre sonra da Mısır’da kurulduğuna inanıyorlar.  Avrupa kıtasında en eski megalitik siteler M.Ö 3000 yıllarına tarihleniyor ve günümüzde bilinen bir yapı olan Stonehenge’in ise M.Ö 2400 -1800 tarihleri arasında kurulduğu düşünülüyor.

Bu bize okullarda öğretilen ve modern toplumlar tarafından da inanılan, kurulmuş bir kronolojidir. Atlantis gibi tarihöncesi toplumlar birer mit olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar…

Ortaya çıkan yeni bir araştırma gösteriyor ki yüksek medeniyetler, dünyada tarih öncesi çağlar boyunca da varolmuş. Endonezya Bilim Enstitüsü, Jeoteknoloji Araştırma Merkezi’nden Dr. Danny Natawidjaja bu konu hakkında şöyle söylüyor:

” Medeniyetlerin kökenleri hakkında bizlere öğretilen her şey yanlış olabilir.  Arkeologlar tarafından kapı dışı edilip, mit olarak adlandırılan tarih öncesi çağlara ait Atlantis ve diğer büyük kayıp medeniyetler hakkındaki hikayeleri kanıtlanmak için bilimsel veriler ortaya çıkarmaya başladık.”

2011 yılından beri, Dr. Natawidjaja ve ekibi Endonezya’da, Bandung şehrinden 160 km uzaklıkta bulunan bir jeolojik araştırma sitesinde çalışmaktalar. Bu sitenin önemi ilk olarak 1914 yılında büyük bir tepenin zirvesinde,  bazalttan yapılmış megalitik sütunların bulunmasıyla farkedildi. Tepenin zirvesindeki ağaçlar azaldığında, blokların beş farklı teras oluşturduğu farkedildi. Bu terasların meditasyon ve şifa çalışmaları için kullanıldığını düşünülüyor. Yörenin insanları tarafından ise bu bölge kutsal sayılıyor ve “ışık dağı”  ve “ aydınlanma dağı” anlamlarına gelen Gunung Padang adı verilmiş. Terasların yapılış tarihlerinin yaklaşık olarak M.Ö 1500 ile 2500 yıllarında olduğu tahmin ediliyor.

www.yergokdeniz.com


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Şubat 2015, Cuma
ince         - NY
Bu konuda merakli olanlar icin "History Channel" in "Ancient Alliens" belgesellerini izlemesini tavsiye ederim. Nettede bulabilirsiniz. Gayet dusundurucu soru isaretleri var.

banner
banner
banner
banner
banner

"AB, yüz tanıma teknolojisinin kullanımını kısıtlamayı planlıyor"
image Financial Times gazetesi, AB'nin 'yüz tanıma' teknolojisinin kullanımını kısıtlamayı planladığını yazdı.
Uzaya 'insansı robot' gönderildi
image Rusya, 'Fedor' adında bir 'insansı robotu' uzaya gönderdi.
Bilim insanlarından Dünya modellemesi: "Uzaylılar Dünya'yı bu şekilde görüyor...
image ABD'li bilim insanları, Dünya'nın birkaç ışık yılı uzaklıktan nasıl görünebileceğinin modelini yaptı.