Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 8 Mart 2018, Perşembe 08:14

Selfie, sizi olduğunuzdan kötü gösteriyor olabilir

Selfie, sizi olduğunuzdan kötü gösteriyor olabilirAkıllı telefonlar ve selfie modasından sonra gün içinde birçok kez fotoğraf çekilir olduk. Fotoğraf çekerken başka birine ve eski zamanlardaki gibi dijital baskılara ihtiyaç duymadığımız için en beğendiğimiz pozu yakalayana kadar ısrarla çekiliyoruz.
Paylaş  
6
3
5
0

Akıllı telefonlar ve selfie modasından sonra gün içinde birçok kez fotoğraf çekilir olduk. Fotoğraf çekerken başka birine ve eski zamanlardaki gibi dijital baskılara ihtiyaç duymadığımız için en beğendiğimiz pozu yakalayana kadar ısrarla çekiliyoruz. Normal fotoğraflara kıyasla, selfie fotoğrafları beğenme oranımız ise daha düşük. Bunun bir nedeni var.

SELFİE ÇEKMEK ASLINDA DAHA ZOR

Aslında daha basit gibi görünen selfie, uzaktan çekimlere göre daha zordur. Çünkü yüzümüz sandığımız kadar da simetrik bir yapıya sahip değil. Eğer doğru açıyı yakalayamazsınız, olduğunuzdan kötü görünebilirsiniz. Aynada görmeye alıştığınız yüzünüz size güzel gelirken selfilerde aynı oranı yakalamanız çok zor. üstelik yapılan bir araştırmaya göre ön kamera ile çekilen fotoğraflarda burnunuz %30 daha büyük çıkıyor. yani ne kadar estetik bir burna sahip olduğunuz değil, kamerayı hangi açıda tuttuğunuz önemli.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kuzey Kıbrıs Turkcell "Dergilik" uygulamasını tanıttı
Kuzey Kıbrıs Turkcell bugün dergilik uygulaması lansmanını yapıyor.
20 saat cep telefonuna bakan kadın ölüm tehlikesi atlattı
Çin'de, cep telefonu ekranına 20 saat bakan bir kadın, beyninde oluşan kan pıhtıları nedeniyle ölüm tehlikesi atlattı.
NASA'dan "Gökyüzünde Pi" etkinliği
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi (NASA), matematikteki ünlü sabit Pi sayısına adanan Dünya Pi Sayısı Günü'nü özel bir eğitici etkinlikle kutladı.