Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 19 Eylül 2018, Çarşamba 14:18
banner

Cook: "Yeni iPhone'lar çok pahalı, çünkü diğer aygıtların yerini tutuyor"

Cook: Yeni iPhone'lar çok pahalı, çünkü diğer aygıtların yerini tutuyorYeni iPhone serisi iPhone XR, XS and XS Max'ın en pahalı modelleri 1449 dolara varan fiyatlarla piyasaya çıktı. TV'de yeni ürünlerin fahiş fiyatlarıyla ilgili sorguya çekilen Apple CEO'su Tim Cook ''Bugüne dek yaptığımız en gelişmiş, en ileri iPhone'' savunması yaptı.
Paylaş  
24
11
25
1

banner

Apple CEO'su Tim Cook, katılığı ABC kanalının 'Good Morning America' programında, yeni iPhone ürünlerinin çok pahalı olduğunu kabul etti.

Apple CEO'su Tim Cook, astronomik fiyatları savunurken, iPhone'un tüketicinin ihtiyaç duyduğu diğer tüm aygıtların yerini tuttuğunu söyledi.

Cook, ''Bunlar bugüne dek yaptığımız en gelişmiş, en ileri iPhone'' sözünü şöyle gerekçelendirdi:

"DİĞER AYGITLAR FUZULİ OLDU"

''iPhone senin dijital kameranın yerini aldı, artık ayrı bir kameraya ihtiyacın yok. Senin video kameranın, müzik çalarının yerini aldı, tüm diğer farklı cihazların yerini aldı.''

"EN YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ İSTEMENİN BİR BEDELİ VAR"
 

Apple CEO'su ''Dolayısıyla bu ürünün çok önemli olduğu öne sürülebilir. Bizim bulgularımız da insanların elde edilebilir en yenilikçi ürüne sahip olmak istediğini gösteriyor. Ve bu da öyle ucuz bir şey değil'' dedi.

COOK'UN HESABINA GÖRE GÜNDE 1 DOLARA GELİYOR

Yeni iPhone serisinin fiyatlarının bazı Mac bilgisayarlardan daha pahalı olmadı dikkat çekerken Cook tüketicinin taksitle ödeme yaptığı için zorlanmadığını iddia etti:

''Çoğu kişi bir telefon operatörüyle anlaşma yaparak ödüyor. Aylık taksitlerle o kadar pahalı olmuyor. 1000 dolar üzeri bir telefon için çoğu kişi ayda 30 dolar ödüyor. Bu da günde 1 dolara geliyor.''

ESKİ MODELLER UCUZLADI

Bu arada yeni serinin en ucuz modeli olan XR'ın fiyatlarının 749 dolardan başlamasının ardından, iPhone 7'nin başlangıç fiyatı 449, iPhone 8'in 599 dolara düştü.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
19 Eylül 2018, Çarşamba
Remzi Ünal         - Mağusa
Kısacası "artık bizim cihazımıza bağımlı oldunuz, bizde istediğimiz fiyatı çekeriz" demiş.

banner
banner
banner
banner

Rocket Lab en yüksek irtifalı uydu fırlatışını yaptı
image Amerikan havacılık ve uzay şirketi Rocket Lab, en yüksek irtifalı uydu fırlatışını yaptı.
Çin uzaya deneysel iletişim uydusu fırlattı
image Çin'in uzaya deneysel iletişim uydusu fırlattığı bildirildi...
Avrupa'nın ilk iç mekan 5G ağı kuruldu
image Huawei ve İsviçreli Telekom firması Sunrise, 5G dağıtımı konusunda iş birliği yaparak Avrupa'daki ilk 5G iç mekan servisini hizmete sundu.