Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BİLİM & TEKNOLOJİ 4 Aralık 2018, Salı 17:02
banner

Nami, Vodafone İTÜ Future Lab'ı ziyaret etti

Nami, Vodafone İTÜ Future Lab'ı ziyaret ettiMüşterilerinin ve iş ortaklarının dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonu ile yola çıkan KKTC Telsim, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’yi, İTÜ Vodafone Future Lab’da ağırladı. KKTC Telsim Genel Müdürü Cenk Alper ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bakan Özdil Nami ile İTÜ Maslak Kampüsü’nde yer alan İTÜ Vodafone Future Lab’de bir araya geldi.
Paylaş  
11
11
11
0

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’ye İTÜ kampus ziyaretinde “Vodafone IoT Platformu Enerji Çözümleri”  ve “Enerji Verimliliği ve Kompanzasyon Yönetimi” konulu iki sunum yapıldı. Enerji verimliliği için geliştirilen çözümler ve uygulanan projelere değinilen sunumlarda, İTÜ Vodafone Future Lab’ın tüm iş süreçlerinde enerji verimliliğini esas alan projeler ürettiğini ve bu sayede kapsamlı bir çevre bilinci yaratılmasını ve kullanılan enerjiden en yüksek faydanın sağlanmasını hedefledikleri iletildi.

KKTC'deki üniversitelerin ülke ekonomisindeki önemine değinen Bakan Nami, teknoloji ve inovasyon konularında üniversitelerden girişimci adımlar beklediğini vurguladı.

ALPER: MÜŞTERİLERİMİZE İNOVATİF ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

İTÜ Vodafone Future Lab’da, Bakan Özdil Nami’yi ağırlatmaktan çok keyif aldıklarını söyleyen KKTC Telsim Genel Müdürü Cenk Alper, adanın dijitaleşmesine öncelik eden bir firma olarak, Vodafone’un globaldeki dijital dönüşüm deneyimlerini KKTC’ye de aktardıklarını vurguladı. Dijital dönüşüm konusunda Kuzey Kıbrıs’ta lider bir firma olmak yolunda ilerlediklerini söyleyen Alper, İTÜ Vodafone Future Lab’in, yeni nesil teknolojilerinin canlı olarak tecrübe edilebilecek bir ortam olduğunu, bu deneyimleri Bakan Özdil Nami ile paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Alper, müşterilerinin karşısına, hayatlarını kolaylatıran yenilikçi fikirlerle çıktıklarını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Evrim sürecinde kaybolan fabella kemiği insan vücuduna geri dönüyor
image Atalarımız olan primatlarda bulunan, ancak işlevsizliğinden ötürü zamanla yok olduğu düşünülen ilkel bir kemik, geçtiğimiz yüzyılla birlikte insan bedenine sessizce döndü.
NASA'nın uydu araştırması küresel ısınma verilerini doğruladı: Dünya 15 yıldı...
image NASA'nın Aqua uydusu ile yaptığı ısı ölçüm çalışmaları, daha önce istasyonlarda yapılan incelemelerle edinilen, Dünya yüzeyinin 15 yıldır ısındığı bilgisini doğruladı. Uydu çalışmaları neticesinde kutupların sanılanda...
Bilim insanları evrendeki ilk moleküle ilişkin kanıt buldu
image ABD'deki bilim insanları on yıllarca süren arayıştan sonra büyük patlamanın ardından evrende oluşan ilk molekül türüne dair uzayda kanıt buldu.