Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> MAGAZİN 17 Haziran 2015, Çarşamba 16:53
banner

Güzellik Yarışması'nda mayolu geçiş yok!

Güzellik Yarışması'nda mayolu geçiş yok!Miss Kuzey Kıbrıs ile Bay Kuzey Kıbrıs 2015 yarışmaları, 31 Temmuz’da yapılacak.
Paylaş  
55
75
53
1

Günkut Ajans organizasyonunda yıl 29’uncusu yapılacak Miss Kuzey Kıbrıs ile 18’inci Bay Kuzey Kıbrıs yarışmalarıyla ilgili bugün Colony Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında, Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışmaları Kurucu Başkanı ve  Günkut Ajans Direktörü Bülent Günkut, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, The Colony Otel Müdürü Halil Bardak ile YDÜ Enistitü Müdür Yardımcısı ve öğretim görevlisi  Erhan Ayaz yarışma hakkında bilgi sundular.

Etkinliğe, Miss Kuzey Kıbrıs 2014 güzeli Sevim Suzi Yusufoğlu, Bay Kuzey Kıbrıs 2014  birincisi Ferhat Eren, Bay Kuzey Kıbrıs 2013 birincisi Mehmet Yıldız, Miss Kuzey Kıbrıs 2012 güzeli Cemile Aktanlı, Miss Kuzey Kıbrıs 2011 Kraliçesi  Sevilay İzanoğlu ile Günkut Ajans Direktörleri Zehra  ve Mehmet Günkut da katıldı.

31 Temmuz Cuma akşamı saat 21:30’da The Arkın Colony Otel’e bağlı The Garden’de yer alacak yarışmaya katılmak isteyen bayan adaylar son başvuruyu 24 Temmuz, erkek adaylar ise 25 Temmuz tarihinde yapabilecek.

Yarışmalara, KKTC vatandaşı, 17 - 23 yaş arasındaki gençler katılabilecek.

Yarışmaya katılmaya hak kazanan adaylar ise, 27 Temmuz’da saat 16.00’da The Colony Otel’de resepsiyonla basına tanıtılacak.

Miss Kuzey Kıbrıs yarışmasında dereceye girenlere YDÜ, Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda dereceye girenlere ise Girne Üniversitesi tam eğitim bursu ve çeşitli hediyeler verecek.

Bu yıl düzenlenecek Miss Kuzey Kıbrıs ile Bay Kuzey Kıbrıs 2015 yarışmaları ise, Miss World Yarışması’nda mayo ve bikinili geçişlerin yarışmadan kaldırması üzerine, bu yıldan itibaren mayolu geçişlere kapalı olarak gerçekleşecek.

GÜNKUT:  “KUZEY KIBRIS’I DÜNYAYA TANITACAK GÜZELLERİ BELİRLEYECEĞİZ”

Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışmaları Kurucu Başkanı ve  Günkut Ajans Direktörü Bülent Günkut, bu yıl Miss Kuzey Kıbrıs’ın 29’uncu, Bay Kuzey Kıbrıs’ın ise 18’incisini düzenleyeceklerini söyledi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına gerçekleşecek organizasyonun,  Colony Otel ev sahipliğinde ve YDÜ katkılarıyla hayat bulacağını belirten Günkut, yarışmada  model ve manken seçme değil, Kuzey Kıbrıs’ı  dünyaya tanıtacak ülke güzellerini belirlemeyi amaçladıklarını kaydetti.

63 yılık geçmişe sahip “dünyanın en prestijli  güzellik yarışması” olan Miss World  yarışmasının sahibi Julia Eric Morley’in; ‘amaçlı  güzellik’ felsefesi doğrultusunda, 2015 yılından başlamak üzere  Miss World yarışmalarında mayo ve bikinili geçişleri kaldırma kararını açıklamasının ardından, bu yıldan itibaren bu kararın  Miss ve Bay Kuzey Kıbrıs yarışmalarında da uygulanacağını ifade eden Günkut, seçici kurul üyelerinin  güzelleri, birer barış elçisi olarak; kültürü, özgüveni, zekası, dost canlılığı ve enerjisine göre değerlendireceğini  kaydetti.

Bu yılki yarışmaların bu felsefeyle mayolu geçiş olmadan, bir “moda rüzgarı”  havasında geçeceğini belirten Günkut,  17 ile 23 yaş arasındaki gençlere bu yarışmaya katılmaları çağrısında bulundu.

Günkut, ülkede barış ve müzakere sürecinin devam ettiği dönemde dereceye girecek adayların birer barış elçisi olarak  görev yapacağı inancını ifade ederek,  bu kapsamda adada  iki toplumlu güzellik yarışması düzenlenebileceğini de sözlerine ekledi.

KOCAİSMAİL: “BU GÜZEL FARKINDALIĞI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

KHYD Başkanı Raziye Kocaismail ise kendilerine bu güzel farkındalığı sağlayanlara teşekkür ederek, “ülkede kanser konusunda tabuların ilk kez Günkut Ajans ile yıkılmaya başladığını” anımsattı.

Söz konusu organizasyonun “derneğe en büyük gelir getiren etkinlik” olduğunu da ifade eden Kocaismail, katkı koyanlara teşekkür etti.

BARDAK: “ORGANİZASYONA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK OLMANIN GURUNU YAŞIYORUZ”

The Arkın Colony Hotel Müdürü Halil Bardak ise, Colony ailesi olarak organizasyona ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirerek, organizasyonun kendi otellerinde yer alacak olmasında, gelirin KHYD’ye kalacak olmasının önemli rol oynadığını kaydetti.

Bardak, Günkut Ajans ailesini Kuzey Kıbrıs gençlerini dünyaya tanıtan böylesi organizasyon gerçekleştirmekte olması nedeniyle kutladı.

AYAZ: “ KATKI KOYACAK OLMAKTAN MUTLUYUZ”

YDÜ Enstitü Müdür Yardımcısı Erhan Ayaz ise, organizasyona katkı koyacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan Günkut Ajans’a teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Haziran 2015, Perşembe
Bulent         - Girne
Gara carsafli gecitler olsun daha iyi bence.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası
image Oyuncu Hande Erçel, sosyal medyada kendisinin fotoğraflarını paylaşıp 'Bazlama surat' diye yorum yapan takipçiye dava açtı.
Ziynet Sali: "İyi ki Kıbrıs'a dönmemişim"
image 25 Temmuz'daki Harbiye konserine hazırlanan Ziynet Sali, "İTÜ'de Konservatuvar okuduktan sonra iyi ki Kıbrıs'a dönmemişim" şeklinde konuştu.
3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali'nde yok yok 
image 30 Haziran'da düzenlenecek olan 3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali'nde sürprizler bitmiyor. 'Yanayım Yanayım' şarkısı ile ünü Kıbrıs ve Türkiye'yi aşan Ali Babutsa, Enfield Donkey Lane'de düzenlenecek olan festivalde sah...