Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SPOR 24 Mart 2019, Pazar 09:15
banner

Karpazlı gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran Sipahi TSK 25 yıl sonra yeşil sahalarda...

Karpazlı gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran Sipahi TSK 25 yıl sonra yeşil sahalarda...Sipahi köyü muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Karpaz bölgesinde genç neslin kötü alışkanlıklardan uzak durup sportif aktivitelerle buluşması için canla başla uğraşıyor. Hacıhasanoğlu’nun girişimleri ile 25 yıl aradan sonra Sipahi Türk Spor Kulübü yeniden sahalara döndü.
Paylaş  
9
6
9
0

banner

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Genç neslin uyuşturucu, alkol, sigara, kumar gibi kötü alışkanlıklara bulaşması ülkenin kanayan yarası haline gelirken, Karpaz bölgesi ve köy gençliği için çalışan Sipahi köyü muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu spor aktivitesi olarak yıllardır yeşil sahalardan uzak kalan eski bir futbol kulübünü yeniden canlandırdı. 1978 yılında kurulup 1990’lı yıllara kadar sahalarda aktif olarak faaliyet gösteren ancak yıllardır hiçbir lige katılmayan Sipahi Türk Spor Kulübü, Hacıhasanoğlu’nun girişimleri sonucu 25 yıl aradan sonra yeniden sahalara döndü. Yönetim Kurulu Seçimi ile Sipahi TSK Başkanlığı’na Hacıhasanoğlu getirilirken takımın antrenörlüğünü ise Murat Efe ve Kamil Bilici yapıyor. İmkansızlıklara rağmen U 15 Ligi’nde Süper Lig ve 1’inci Lig takımlarının altyapılarına karşı mücadele edip Sipahi TSK’nün 13 puanla gruplarını lider olarak tamamladıklarını belirten Hacıhasanoğlu, U 15 Ligi’nde çeyrek finale yükselerek mücadeleye devam ettiklerini kaydetti. Sipahi TSK’nün Karpaz gençlerine imkan sağlandığı zaman neleri başarabileceklerinin büyük bir örneği olduğunu belirten Hacıhasanoğlu, “devletimizden ve hükümet edenlerimizden bu gençlere sahip çıkmalarını ve onlara destek olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
         
Hacıhasanoğlu: “Biz inandık kısa zamanda takım olduk”

Sipahi TSK’nün bölgede büyük bir eksiklik olan sosyal sorumluluk projelerine öncülük yaptığını Kıbrıs Postası’na anlatan muhtar Hacıhasanoğlu, 2016/2017 BTM sezonunda Yeni Erenköy -Yeşilköy -Sipahi olarak beldeyi temsilen geçici bir birleşme yapılarak katıldıklarını ve o sezonu 3’üncülükle tamamladıklarını belirtti. Sonrasında Sipahi Türk Spor Kulübü olarak imkansızlıklar içerisinde U15 ligine katıldıklarını belirten Hacıhasanoğlu, “çocuklarımızın yarısının ayağında doğru dürüst ayakkabıları dahi yoktu fakat biz inandık kısa zamanda takım olduk” diyerek “bizim çok üstümüzde” dedikleri Süper Lig ve 1. Lig takımlarının altyapılarına karşı mücadele edip U15 grubunu 13 puanla lider tamamladıklarını ifade etti. Hacıhasanoğlu, Sipahi TSK’nün Karpaz gençlerine imkan sağlandığı zaman neleri başarabileceklerinin en büyük örneği olduğunu ifade ederek “devletimizden ve hükümet edenlerimizden bu gençlere sahip çıkmalarını ve onlara destek olmalarını bekliyoruz” şeklinde çağrı yaptı.
           
“Bu dönem dört branşta 100 gencimize spor yapma imkanı vereceğiz”

Takımda Sipahi köyünden 14 gencin bulunduğunu belirten Hacıhasanoğlu, bu döneme 30 sporcu ile başladıklarını kaydetti.  Gelecek yıl ise U12-U15-U17 ve BTM ligi A takımını kurup dört branşta 100 gence spor yapma imkanı vereceklerini belirten Hacıhasanoğlu,  “gençlerimizi çağımızın kötü alışkanlıklarından uzaklaştırıp spor yapmaya yönlendirerek toplumumuza saygılı sağlıklı ve faydalı birer birey haline getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz bu konuda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
        
“Sipahi 1’inci Çocuk Şenliği’nde E- Kütüphane açılışı yapılacak”

Sipahi’de gençler ve çocuklar için heyecan ile beklenen bir başka proje ise E- Kütüphane. Gençler ve çocuklar için 24 Nisan 2019 tarihinde Sipahi’de 1’inci Çocuk Şenliği etkinliği organize edilirken etkinlik kapsamında ise yine muhtarlık projelerinden biri olan ve ülke köyleri arasında bir ilk olan E- Kütüphane’nin de açılışı Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit tarafından gerçekleştirilecek.

        

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Golf Federasyonu Kupası Korineum'da gerçekleşti: Şampiyon Phillip Sandford
image Golf Federasyonu Kupası'nda şampiyonluğu elde eden isim Phillip Sandford oldu...
UEFA'dan 'asker selamı'na soruşturma
image Türkiye Milli takım futbolcularının Arnavutluk ve Fransa karşısında attığı gollerden sonra yaptığı asker selamı sevincine UEFA tarafından soruşturma başlatıldı.
19. Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları'nda ilk madalyalar sahiplerini buldu
image 19. Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları'nda bilardo dalında ilk madalyalar sahiplerini buldu.