Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SPOR 11 Haziran 2019, Salı 09:08
banner

Antrenör gelişim seminer programı belli oldu

Antrenör gelişim seminer programı belli olduKıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) işbirliğinde düzenlenen “antrenör gelişim semineri” programı belli oldu.
Paylaş  
3
3
3
0

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin (KTFAD) iş birliği çerçevesinde her sezon öncesi Kıbrıs Türk Antrenörlerinin gelişimini sağlayacak unsurlardan biri olan antrenör eğitimini üst seviyeye çıkarılabilmesi için her yıl düzenlemekte olduğu gelişim semineri bu yıl Lefkoşa’da düzenleniyor.

12-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan antrenör gelişim Seminere TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, Türkiye Futbol Federasyonu Eğitmenlerinden Dr. Atila Yüce, TFF Kaleci Eğitmeni Ferhat Odabaşı, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Prof Dr. Mehmet Acet,  Kayserispor Yardımcı Teknik Direktörü Serkan Emre, Samsunspor Teknik Sorumlusu Nedim Karadeniz, Eski Trabzonspor Altyapı Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu katılacak. Teknik direktör, A, B, C, Kaleci antrenörü lisansları yenileme seminerine ilgili lisans sahibi teknik adamların 2019-2020 futbol sezonunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan çalışma izni alabilmeleri için tüm teknik adamların seminere katılma zorunluluğu vardır. Yenileme seminerine mazeretsiz katılmayan teknik direktörler halen yürürlükte olan antrenör kursları yönetmeliğinin 9.maddesi yenileme seminerinin 2.fıkrası “yenileme seminerine mazereti (yurtdışında olduğunu kanıtlayan belge veya tam teşekkülü Hastane’den rapor) olmaksızın katılmayan kişilere yenileme semineri takip eden sezonda çalışma izini verilemez” denilmektedir. Önceden mazaret bildirmeksizin yenileme seminerine katılmayan bu gibi arkadaşlarımıza bu yıl kesinlikle Federasyonumuz tarafından çalışma izni verilmeyeceği gibi Derneğe de herhangi bir başvuruda bulunmamalarını özellikle hatırlatıldı. Öncelikle kendi mesleğimize olan saygımız ve yönetmenliklere uymak adına seminere katılım beklenmektedir. İki gün sürecek olan antrenör gelişim semineri programları da açıklandı.

12 Haziran Çarşamba 1. Gün Teknik Direktör ve A Lisans Yenileme Seminer Programı şöyle:

Yer : Lefkoşa The Paradise Park (SOS Çocuk Köyü Yanı)

08:00-09:30 Kayıt Kabul  

09:30-10:00 Açılış, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Açılış Konuşmalar

10:15-11:00 Dünya Kupası Analizi (Prof Dr.Mehmet Acet Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi, Serkan Emre Kayserispor Yardımcı Teknik Direktörü)

11:15-13:00 Moderin Kaleci ve Kaleci Antrenörü Profili (Ferhat Odabaşı TFF Kaleci Eğitmeni)

13:00-16:00 Öyle Yemeği ve Dinlenme  

16:30-18.00 Savunma Hücum Prensipleri ve Geçişler (Dr. Atilla Yüce TFF Eğitmeni, Nedim Karadeniz Samsunspor Teknik Sorumlusu)

18:00 Sertifika Dağıtımı ve Kapanış

13 Haziran Perşembe 2. Gün B, C Lisans ve Kaleci Antrenörü Yenileme Seminer Programı şöyle:  

Yer : Lefkoşa The Paradise Park (SOS Çocuk Köyü Yanı)

08:00-09:30 Kayıt Kabul  

09:00-10:30 Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Açılış Konuşmalar

10:15-11:15 UEFA-FİFA Genç Futbolcu Gelişimi Teori ve Dirillerin Gösterilmesi (Dr. Atila Yüce TFF Eğitmeni, Nedim Karadeniz Samsunspor Teknik Sorumlusu),

11:15-11:30 Ara

11:30-12:30 Genç Oyunculara Yaklaşımlar (Sadi Tekelioğlu Eski Trabzonspor Altyapı Teknik Direktörü)

12:30-13:30 Öyle Yemeği ve Dinlenme 

13:30-14:15 Moderin Kaleci ve Kaleci Antrenörü Profili (Ferhat Odabaşı TFF Kaleci Eğitmeni)

14:30 Sertifika Dağıtımı ve Kapanış


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Federer, ABD'deki turnuvaya erken veda etti
image Cincinnati Masters Tenis Turnuvası'nda mücadele eden İsviçreli Roger Federer, üçüncü turda Rus Andrey Rublev'e yenilerek elendi.
Trabzonspor evinde tur atladı: Sıradaki rakip AEK
image Trabzonspor, play-off turunda Yunanistan'ın AEK takımıyla karşılaşacak.
Okçululuk takımı, Milli takım Gelişim Kampı'nda
image Yıldız ve Gençlerden oluşan 15 kişilik sporcu ve yönetici kadrosu, 15-19 Ağustos tarihleri arasında Milli Takım Gelişim Kampı'na katıldı.