Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 21 Ekim 2016, Cuma 09:45
banner

Sarastro Restaurant 20. kuruluş yılını kutladı

Sarastro Restaurant 20. kuruluş yılını kutladıLondra’da sanat dünyasının kalbinin attığı Covent Garden’da hizmet veren dünyaca ünlü Türk mekanı Sarastro Restaurant, kuruluşunun 20. yılını görkemli bir gece ile kutladı.
Paylaş  
46
38
43
1

Londra’da sanat dünyasının kalbinin attığı Covent Garden’da hizmet veren dünyaca ünlü Türk mekanı Sarastro Restaurant, kuruluşunun 20. yılını görkemli bir gece ile kutladı.

Geceden elde edilen gelirin kanser araştırmaları yapan Topic of Cancer Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi. Kendine has dekoru ve atmosferi ile Kraliyet ailesi mensuplarından, ünlü aktör ve aktristlere kadar bu devasa şehre gelip geçenlerin uğramadan edemediği Sarastro Restaurant’ın mimarı Kıbrıslı Türk Reşat Niyazi (King Richard), 2 çocuk babasıydı. Muhteşem bir iç mimariye sahip Sarastro, Reşat Niyazi’nin vefatı ardından kızı Sibel Niyazi ve dayısı Murat Maden tarafından işletilmekte.

Gecenin katılımcıları canlı klasik müzik, keman solosu, operetta, swing ve caz melodileri dinlediler. Gecede bir konuşma yapan restoran manejeri Chris Horton, “20. yılımızı kutladığımız bu özel ve anlamlı gecemize katılan sizlere ve sürekli gelen müşterilerimize teşekkür ederiz” dedi. Restoranın 30 ayda tamamlandığını ifade eden Horton, sözlerinin devamında, “Sarastro Restaurant’tın kurucusu ve sahibi Reşat Niyazi, Covent Garden’in tartışılmaz kralıydı. O’nu tanıyan kişiler böyle bir restoranın sadece Reşat Niyazi tarafından yapılacağını biliyordu. İnsanlar buranın nasıl yapıldığını bilmeyebilirler. Ama yemeklerinin tadını hiçbir zaman unutamazlar. Sarastro’da geçirdikleri zaman hatıralarında silinmez izler bırakır.

Hayatta değiştiremeyeceğimiz şeyler var. Reşat Niyazi’yi 2008’de kaybettikten sonra kızı Sibel ve Sibel hanımın dayısı Murat, restoranı kaldığı yerden devralarak daha ileriye götürdüler. Restoranda sunulan yemek ve servis gözle görülür derecede bir gelişme gösterdi. Sarastro restoranı sadece yemekle değil kaliteli sanatçılara da ev sahipliği yapıyor” ifadelerini kullandı. Ardından da, “Bu gecenin anısına eski günleri hatırlayarak bardaklarımızı o günlerin anısına kaldıralım” dedi. Topic of Cancer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan İngiltere kraliyet ödülü sahibi Nigel Lewis Baker (MBE) konuşmasında, bu tür etkinliklerin ciddi katkılar sağladığını belirterek, geceye katılanlara ve Sarastro yöneticilerine teşekkür etti.

Olay Gazetesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Temmuz 2018, Salı
Toxicperkycef         - You just need to get into the behavior of writing typically, for as long as you are able. <a href=http://www.elpetitprincep.eu>http://www.elpetitprincep.eu</a>
You just need to get into the behavior of writing typically, for as long as you are able. http://www.elpetitprincep.eu

banner
banner
banner
banner
banner

Yapışık ikizler 50 saatten uzun süren ameliyatlarla ayrıldı
image Kafalarından yapışık olarak doğan 2 yaşındaki Pakistanlı ikizler, İngiltere'nin başkenti Londra'da sanal gerçeklik teknolojisi ve 3D yazıcıların da kullanıldığı toplamda 50 saati aşan ameliyatlarla ayrıldı.
Londra Belediye Başkanı 'Lale Gökdeleni' projesine karşı çıktı
image Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, kentte lale şeklinde bir gökdelen inşa edilmesi planlarına karşı çıktı. Khan, kentin yönetim organına projeye onay vermemesi çağrısında bulundu.
İngiltere'de aileler anlatıyor: "Oğlum oyunda 3 bin sterlinden fazla para har...
image Geçen hafta FIFA oyununda harcadığı parayla ailesinin banka hesabını boşaltan bir çocuğun haberinin yayınlanmasının ardından ebeveynlerin, çocukların oyunları üzerindeki denetimlerinin yeterli olup olmadığı tartışılma...