Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 3 Haziran 2017, Cumartesi 15:31

Ercan- Londra uçuşlarındaki aktarma kararı Pegasus'un

Ercan- Londra uçuşlarındaki aktarma kararı Pegasus'unConservative Party Southgate Milletvekili adayı David Burrowes, Ercan - Londra uçuşlarındaki değişikleri İngiliz hükümetinin talep etmediğini söyledi.
Paylaş  
86
95
76
2

Conservative Party Southgate Milletvekili adayı David Burrowes, Ercan - Londra uçuşlarındaki değişikleri İngiliz hükümetinin talep etmediğini söyledi.

Milletvekili adayı David Burrowes, İstanbul ve İzmir aktarmalarında getirilen güvenlik tedbirlerini İngiliz hükümetinin talep etmediğini söyledi

Conservative Party Southgate Milletvekili adayı David Burrowes, Pegasus Havayolları’nın Londra Stansted-KKTC Ercan Havaalanı seferlerini Türkiye aktarmalı olarak yapma kararında İngiliz hükümetinin herhangi bir talebi veya zorlaması olmadığını açıkladı.

Geçen ay başına kadar KKTC’den gelen yolcularını, İstanbul Sabiha Gökçen veya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda uçaktan indirmeyerek aynı uçakla Stansted havalimanına taşıyan firma, yeni bir düzenleme ile söz konusu havaalanlarında uçaktan indirerek tekrar güvenlik kontrolünden geçirme kararı almıştı.

Kıbrıslı yolcular arasında tepkiye neden olan karara ilişkin bir değerlendirmede bulunan David Burrowes, ülkesinin bu uygulamadan dolayı sorumlu olmadığını kaydetti.

Düzenlemenin ardından bakanlıklar nezdinde lobi çalışması yaptığını belirten Burrowes, “Bu düzenlemenin Kıbrıslı Rumların baskısı ile alınmış bir karar olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hükümetin söz konusu kararda etkisi bulunmuyor” dedi.

Ulaştırma Bakanlığı: Yaptırımımız olmadı

Haber Gazetesi’ne konuşan Britanya Ulaştırma Bakanlığı (Department for Transport) yetkilileri de karara ilişkin hiçbir yaptırımlarının bulunmadığını açıkladı. Bakanlık sözcüsü, herhangi bir firmadan bu yönde bir talepleri olmadığını vurguladı.

Temsilci Başaran: ambargolara yeni halka eklendi

Uygulamaya tepki gösteren KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Zehra Başaran, düzenlemenin KKTC’ye yönelik ambargo zincirinin yeni bir halkası olduğunu ifade etti.

Özellikle yaşlı yolcuların düzenleme ile mağdur edildiğini belirten Başaran, uygulamadan bir an önce vazgeçilmesini istedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
13
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Haziran 2017, Pazar
Garga         - Mağusa
Bardon be gardaş Bari ortaya hemen çıkmayacak bir yalan söyleseydiniz halka onu bile becerecek yetenekte degilsiniz Tam rezillik

3 Haziran 2017, Cumartesi
ALI         - GIRNE
DUNYA ILE BAGLANTIN OLMAZSA,DIKILITASTAN BASKA DOSTUN OLMAZSA,TRIBUNLERE OYNARSAN,HISLERIN ILE BAKANCILIK,HUKKUMETCILIK OYNARSAN SONUNDA BOYLE KOMIK HALLERE DUSERSINIZ.HADE BIZIM SOZDE TURIZIM BAKANIMIZ,ETRAFINDAKI HA VAR HA YOK DANISMANLARI SIMDI KIMLERI SUCLAYACAK.YOK INGILIZ OLMAYAN KKTC'NIN TURIZIMINI BALTALAMAK ICIN,RUMLARDAN GELEN BASKILARA DAYANAMAMIS DA AMBARGO UYGULAMIS BIZE.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiltere Parlamentosu'nda bağımsız grup kuran milletvekilleri kim ve ne isti...
image Şu ana kadar ana muhalefet İşçi Partisi'nden 8, ve Muhafazakar Parti'den 3 milletvekili partilerinden istifa ederek Bağımsız Grup adı altında birleştiklerini açıkladılar.
Brexit - İngiliz Hayvancılar Birliği'nden uyarı: "Yüzbinlerce kuzuyu öldürmek...
image İngiliz Hayvancılar Birliği (NFU), İngiltere'nin 29 Mart'ta Avrupa Birliği'nden (AB) bir anlaşma olmadan ayrılması halinde ellerindeki ihtiyaç fazlası yüz binlerce kuzuyu telef etmek zorunda kalacakları uyarısında bul...
İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Genel Kurulu 10 Mart'ta
image İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA UK) Olağan Genel Kurul Toplantısı 10 Mart'ta yapılacak.