Ana Sayfa >> İNGİLTERE 4 Ocak 2018, Perşembe 09:01
Peray Ahmet Haringey Belediye kabinesinden istifa etti
Peray Ahmet Haringey Belediye kabinesinden istifa ettiİŞÇİ partisinin Haringey Belediyesi Meclis Üyesi Peray Ahmet, geçtiğimiz gün yapmış olduğu yazılı açıklamada, Haringey Belediye kabinesinden istifa ettiğini açıkladı.
Paylaş  
15
23
17
0

İŞÇİ partisinin Haringey Belediyesi Meclis Üyesi Peray Ahmet, geçtiğimiz gün yapmış olduğu yazılı açıklamada, Haringey Belediye kabinesinden istifa ettiğini açıkladı.

Peray Ahmet sunduğu istifa mektubunda, Haringey Belediye lideri, Claire Kober ve Haringey Geliştirme Aracı’na yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Ahmet mektubunda, Haringey Geliştirme Aracı ile ilgili; “Hiçbir yetkili, bölücü ve haklı olarak eleştirilen Haringey Geliştirme Aracı ile devam etmez” dedi ve Claire Kober’in liderliği hakkında “Eşitsiz yaklaşımları ve bir dizi konu ile ilgili işbirliği başarısızlığından dolayı, çeşitli konularda yanlış kararlar verildi” ifadesini kullandı.

Ayrıca, konseye kararlar sunulmadan önce kararların önceden verilmiş olduğundan endişe duyduğunu söyledi.

Peray Ahmet, çevre için kabine üyesi olarak sürdürdüğü görevinden istifa etti ve daha önce belediye ev lisans ruhsatı ve nakliye stratejisi üzerinde görev almıştı.

Ahmet’in mektubuna yanıt olarak Haringey Belediye lideri Claire Kober, Peray Ahmet’in Osborne Evi huzurevi ile ilgili bir aydan kısa bir süre önce oy kullandıktan sonra kapatılmasına itiraz ettiğine şaşırdığını söyleyerek şunları ekledi:

“Kapanışa karşı olduğunuza çok şaşkınım. 12 Aralıkta yapılan kabine görüşmesinde ordaydınız ve tesisin kapatılma kararı verildikten sonra hiç bir itirazınız olmadı ve aksine, kapatılması lehine oy kullandınız”.

Claire Kober, Ahmet’in Haringey Geliştirme Aracı’nı daha önce desteklediğini, ancak son aylarda fikrini değiştirdiğini de belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kolye yapmak için serçe parmağını kesti
İngiltere’nin Essex kentinde yaşayan dövme ve aksesuar aşığı Torz Reynolds, uzun yıllardır hayalini kurduğu kolye aksesuarı tasarlayabilmek için serçe parmağını kestirdi.
Abbas, BMGK'den gözetmenlik talep edecek
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, barış süreci için ABD’nin ara bulucuğuna alternatif olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinden uluslararası gözetmenlik isteyeceği bildirildi.
İngiliz iş insanları: "Brexit'in ardından AB ile ticarette Türkiye'yi örnek a...
İngiltere'de şirket yöneticilerinin ve girişimcilerin üye olduğu Direktörler Enstitüsü (Institute of Directors, IoD), İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrıldıktan sonra AB ile ticaretinde Türkiye'yi örnek alan bir mo...