Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 13 Mart 2018, Salı 12:28
banner

İngiltere İşçi Partisi: "MEB'deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerekir"

İngiltere İşçi Partisi: MEB'deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerekirGeçtimiz hafta Güney Kıbrıs Kıbrıslılar Ulusal Federasyonu ve Federasyon Başkanı Christos Karaolis’e hitaben, ana muhalefet partisi tarafından basına verilen, açıklamada, MEB’deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerektiği kaydedildi.
Paylaş  
17
5
17
0

Geçtimiz hafta Güney Kıbrıs Kıbrıslılar Ulusal Federasyonu ve Federasyon Başkanı Christos Karaolis’e hitaben, ana muhalefet partisi tarafından basına verilen, açıklamada, “Türkiye’nin, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi içindeki faaliyetleri tamamen kabul edilmezdir. Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yasal izinleri olan gemileri bir savaş gemisiyle gaz araştırma bölgesine gitmekten men etmenin ekonomik veya bölge çıkarlarıyla gereksiz ve sorumsuz kışkırtma yoluyla haklı gösterilemez” dedi.

MEB’deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerektiği kaydedilen açıklamada, “İşçi Partisi müzakerelerin yeniden başlaması çağrısı yapıyor. Ada yeniden birleşebilir, tüm Kıbrıslılar Münhasır Ekonomik Bölge’nin ekonomik potansiyelini paylaşabilir” denildi.

Açıklamada son olarak bu ay yapılacak AB-Türkiye zirvesinde Türkiye’nin Kıbrıs’ın MEB’indeki “ablukayı" kaldırmasının yaşamsal öneme haiz olduğu, bunun zirvenin ilerlemesini, Avrupa ve Türkiye arasında tüm vatandaşların yararına olumlu ilişkilerin teşvik edilmesini sağlayacağı kaydedildi.

Açıklamaya İşçi Partisi adına Barış ve Silahsızlanma Gölge Bakanı Fabian Hamilton imza koydu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

23 bin otopsi yapan doktor: "Bazen böyle yaşamaktansa ölmenin daha iyi olduğu...
image Adli pataloji uzmanı Dr. Richard Shepherd 11 Eylül saldırıları, İngiltere'de 2005 yılındaki saldırılar ve Prenses Diana'nın ölümü gibi yüksek profilli ve trajik olaylarda adı geçen bir doktor.
İngiltere'de İşçi Partisi'nden çağrı: "Kandan bebek cinsiyet testi yasaklansı...
image İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi, kız çocukları olacağını öğrenen kadınların kürtaj yaptırabileceği endişesiyle, hamileliğin erken döneminde kandan bebek cinsiyet testinin yasaklanması çağrısında bulundu.
İngiltere'de ilk kez bir milletvekili parlamento oturumuna bebeğiyle katıldı
image Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Jo Swinson, Avam Kamarası'nda vekaleten oy kullanma hakkının tartışıldığı oturuma oğlu Gabriel ile geldi.