Ana Sayfa >> İNGİLTERE 13 Mart 2018, Salı 12:28

İngiltere İşçi Partisi: "MEB'deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerekir"

İngiltere İşçi Partisi: Geçtimiz hafta Güney Kıbrıs Kıbrıslılar Ulusal Federasyonu ve Federasyon Başkanı Christos Karaolis’e hitaben, ana muhalefet partisi tarafından basına verilen, açıklamada, MEB’deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerektiği kaydedildi.
Paylaş  
8
1
8
0

Geçtimiz hafta Güney Kıbrıs Kıbrıslılar Ulusal Federasyonu ve Federasyon Başkanı Christos Karaolis’e hitaben, ana muhalefet partisi tarafından basına verilen, açıklamada, “Türkiye’nin, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi içindeki faaliyetleri tamamen kabul edilmezdir. Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yasal izinleri olan gemileri bir savaş gemisiyle gaz araştırma bölgesine gitmekten men etmenin ekonomik veya bölge çıkarlarıyla gereksiz ve sorumsuz kışkırtma yoluyla haklı gösterilemez” dedi.

MEB’deki herhangi bir keşfin tüm Kıbrıslıların yararına olması gerektiği kaydedilen açıklamada, “İşçi Partisi müzakerelerin yeniden başlaması çağrısı yapıyor. Ada yeniden birleşebilir, tüm Kıbrıslılar Münhasır Ekonomik Bölge’nin ekonomik potansiyelini paylaşabilir” denildi.

Açıklamada son olarak bu ay yapılacak AB-Türkiye zirvesinde Türkiye’nin Kıbrıs’ın MEB’indeki “ablukayı" kaldırmasının yaşamsal öneme haiz olduğu, bunun zirvenin ilerlemesini, Avrupa ve Türkiye arasında tüm vatandaşların yararına olumlu ilişkilerin teşvik edilmesini sağlayacağı kaydedildi.

Açıklamaya İşçi Partisi adına Barış ve Silahsızlanma Gölge Bakanı Fabian Hamilton imza koydu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

İngiltere Türk vatandaşlarına verdiği süresiz oturum hakkını kaldırdı
İngiltere İçişleri Bakanlığı, Ankara Anlaşması çerçevesinde Türk vatandaşlarına verdiği süresiz oturum hakkını bugün itibari ile kaldırdı. Artık sadece uzatma vizesi verilecek.
Rus ajana suikast girişimi: "İngiltere 23 Rus diplomatı sınırdışı edecek"
İngiltere hükümeti Salisbury kentinde eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızı Yulia'ya yönelik suikast girişiminin ardından, İngiltere'deki 23 Rus diplomatı sınırdışı etme kararı aldı.
Kraliçe, Prens Harry'nin nişanlısı Meghan Markle ile ilk kez resmi bir etkinl...
İngiltere'de her yıl 12 Mart'ta kutlanan "İngiliz Milletler Topluluğu Günü" ülkenin siyasi figürlerini ve Kraliyet Ailesi'ni Londra'da bir araya getirdi.