Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 12 Mayıs 2018, Cumartesi 14:52
banner

'Britanyalı Kıbrıslı Türk Profesyoneller'den ilk toplantı

'Britanyalı Kıbrıslı Türk Profesyoneller'den ilk toplantıKKTC Londra Temsilci Büyükelçi Zehra Başaran'ın önderliğinde geçen mart ayında kurulan Britanyalı Kıbrıslı Türk Profesyoneller üyeleri Merkez Londra'da bir araya geldiler.
Paylaş  
8
2
8
0

KKTC Londra Temsilci Büyükelçi Zehra Başaran'ın önderliğinde geçen mart ayında kurulan Britanyalı Kıbrıslı Türk Profesyoneller üyeleri Merkez Londra'da bir araya geldiler. Geceye onur konuğu Temsilci Zehra Başaran ile Yönetim Kurulu üyeleri Fatma Hüseyin Yazıcı, Eda Ayyıldız, Hilmi Osman ve Ceyhun Sesigüzel ve sayıları 40'a yakın genç profesyonel katıldı.

Önderlik yapmaktan memmun

Gecede kısa konuşma yapan Başaran, Kıbrıs Türkünün yurt dışında güçlü bir diasporaya sahip olması ve yaşamın her alanında birlik ve dayanışma ile çalışması gerektiğini söyledi. İki yıllık temsilcilik süresince bu tür projelere önderlik yapmaktan çok memnun olduğunu belirten Başaran, özellikle BTCP gibi STK'lerin günümüzde geldikleri ülkelerin yanı sıra içinde yaşadıkları ülkede de yeni bir dünya yaratılmasında öncü güç olduklarını sözlerine ekledi. Eda Ayyıldız, BTCP'nin genç ve dinamik üyelerinin birikim ve deneyimlerini paylaşarak sinerji yaratmayı amaçladıklarını vurgulayarak, "Toplum ve iş dünyasını bir araya getirmek, eşgüdümlü çalışarak projeler geliştirmek gibi amaçlarımız var" dedi.

Yılda 4 kez bir araya gelecekler

Ceyhun Sesigüzel de, BTCP'nin vizyon sahibi pek çok yetenekli üyeye sahip olduğunu vurgulayarak, "Yılda 4 kez bir araya gelerek 'neler yapabiliriz' diye beyin fırtınası yapacağız. Birbirimizle sürekli iletişim içinde olarak yeni iş fırsatları ve teknolojik gelişmeleri değerlendireceğiz" diye konuştu. Konuşmalar ardından BTCP yönetim kurulu ayrıca BTCP'nin oluşumuna önderlik eden Başaran'a, çiçek ve plaket vererek teşekkür etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

23 bin otopsi yapan doktor: "Bazen böyle yaşamaktansa ölmenin daha iyi olduğu...
image Adli pataloji uzmanı Dr. Richard Shepherd 11 Eylül saldırıları, İngiltere'de 2005 yılındaki saldırılar ve Prenses Diana'nın ölümü gibi yüksek profilli ve trajik olaylarda adı geçen bir doktor.
İngiltere'de İşçi Partisi'nden çağrı: "Kandan bebek cinsiyet testi yasaklansı...
image İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi, kız çocukları olacağını öğrenen kadınların kürtaj yaptırabileceği endişesiyle, hamileliğin erken döneminde kandan bebek cinsiyet testinin yasaklanması çağrısında bulundu.
İngiltere'de ilk kez bir milletvekili parlamento oturumuna bebeğiyle katıldı
image Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Jo Swinson, Avam Kamarası'nda vekaleten oy kullanma hakkının tartışıldığı oturuma oğlu Gabriel ile geldi.