Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 31 Ekim 2018, Çarşamba 18:30
banner

Penis dolgusu yaptıran erkekler anlatıyor: "Özgüvenimiz arttı"

Penis dolgusu yaptıran erkekler anlatıyor: Özgüvenimiz arttıPenis kalınlığını artırmak için yaptırılan penis dolgusu, neden olabileceği tüm komplikasyonlara rağmen, en azından İngiltere'de popülerlik kazanıyor. İşlemi yaptırmış olan iki erkek neden penis dolgusu yaptırdıklarını ve nasıl hissettiklerini BBC'ye anlattı.
Paylaş  
13
11
13
0

Rick Kelsey

Bu, 27 yaşındaki Abdul Hasan'ın ilk penis dolgusu işlemi değil. Bu kez kız arkadaşına sürpriz yapmayı planlıyor.

Kız arkadaşı ile 8 yıldır beraber ama onu cinsel olarak tatmin edip edemediği Abdul'un kafasında hep bir soru işareti.

Abdul, son penis dolgusu işleminin kız arkadaşını "yüzde 100" şaşırttığını söylüyor. "'Bir kez daha yaptırmaktan bir şey olmaz' diye düşündüm. Bu beni bir şekilde mutlu ediyor" diyor.

Penis dolgusu, derinin altındaki yumuşak dokuya hiyalüronik asit gibi sıvılar enjekte edilerek yapılıyor.

Cerrahi operasyon gerektirmeyen bir işlem ve uzman kliniklerde birkaç saat içinde yapılabiliyor. Tek işlem yaklaşık 3000 sterline mal oluyor.

Enjekte edilen sıvı oranına göre penis çevresinin boyu ortalama 1-2 cm artıyor ve etkileri yaklaşık 18 ay sürüyor.

Ancak penis dolgusu gibi işlemlerle ilgili çok az yasal düzenleme bulunuyor.

İngiltere Ürolojik Cerrahi Birliği'nden Dr Asif Muneer, bu işlemi kimseye tavsiye etmeyeceğini hatta yaptırmayı düşünenleri vazgeçirmeye çalışabileceğini belirtiyor.

"Bu tarz büyütme işlemleri penis çevresini genişletme amacı taşıyor, ama uzunluğunu etkilemiyor - yani fonksiyonel olarak bir iyileşme sağlamıyor. Hatta ileride cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabiliyor."

Dr Muneer, ünlülerin ve kamuoyunda etkili kişilerin bu tarz kozmetik müdahaleleri internet yoluyla teşvik ettiğine, bunlardan etkilenerek vücutlarıyla ilgili güvensizlik yaşayanların da penis dolgusu gibi kozmetik işlemleri yaptırdığına dikkat çekiyor.

'Saklayacak bir şeyim yok'

'Öz güven eksikliği' Abdul'u 10 milimetrelik dolgu yaptırmaya iten neden.

Abdul'un penis boyu ve kalınlığı, İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi'nin (NHS) standartlarına göre normal boyutlarda. Ama Abdul yine de spor salonunun soyunma odasında, etrafındaki çıplak erkekleri görünce kendinden 'biraz utandığını' söylüyor.

Yaptırdığı ilk penis dolgusunun ardından çok daha rahat hissettiğini ama olası komplikasyonlardan da korkmuş olduğunu belirtiyor; "Yaptırdım ve kendime güvenimi yeniden kazandım. Artık saklayacak bir şeyim yok."

Teslimat şoförü olarak çalışan Abdul, işlem sonrası sosyal ortamlarda da kendini daha iyi hissettiğini söylüyor; "Yeni bir insan oldum. Diğer insanlara daha rahat yaklaşmaya başladım."

İngiltere'nin erkek cinsel sağlığı üzerine uzmanlaşmış olan en büyük iki kozmetik cerrahi kliniği, Victoria Derbyshire programına yaptıkları açıklamada, penis dolgusu işlemine ilginin çok arttığını söylüyor.

Moorgate Aesthetics ve Androfill klinikleri, 3 yıl önce ayda en fazla 10 kişinin penis dolgusu hakkında bilgi almak için başvurduğunu, şu an ise ayda ortalama 700 erkeğin başvuru yaptığını belirtiyor.

Yapılan işlem sayısı da 3 yıl öncesine kıyasla 20 katına çıkmış. Bu iki klinikte ayda ortalama 130 erkek penis dolgusu işlemi yaptırıyor.

Bu kliniklerde işlem, onaylanmış medikal sıvılar kullanılarak, uzman doktorlar tarafından yapılıyor. Ama uzmanlar kendi kendine yapılabilen (DIY) dolgu işlemlerinin sayısının da arttığını, bunun endişe verici olduğunu belirtiyor.

Dr Muneer birçok erkeğin Vazelin, çeşitli yağlar ve silikon gibi maddeleri kendi kendilerine penislerine enjekte ettiklerini ve bunun yaratabileceği potansiyel sorunlardan habersiz olduklarını söylüyor.

Dr Muneer, bu işlemi yapanların genellikle enfeksiyon sorunu yaşadığını ve devletin kendilerine sağlamış olduğu sağlık hizmetinden faydalanmak zorunda kaldıklarını belirtiyor; "Ölü dokuyu ve dolgu malzemesini temizlemek için cerrahi operasyon yapmak zorunda kalıyoruz. Hatta çoğu zaman tüm penis derisini alıp, yerine vücudun başka bir yerinden deri nakli yapmak zorunda kalıyoruz."

'Bütün erkekler daha büyük penis ister'

Stuart Price, ilk penis dolgusu işlemi için klinikte.

36 yaşındaki Stuart, tüm erkeklerin imkanları olsa penislerini büyüteceklerini söylüyor.

Stuart son dönemde 50 kg vermiş ve bu da vücudunda bazı değişimlere neden olmuş; "Aslında ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum ama bunun kendime güvenimi biraz daha artıracağını düşünüyorum. Penisimin biraz daha büyük olursa daha iyi hissederim."

Stuart, saç ekim operasyonu için araştırma yaparken penis dolgusu ilanları ile karşılaştığını ve işlemin cerrahi müdahale gerektirmemesi fikrinden hoşlandığını belirtiyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yokoluş İsyanı: Eylemciler Londra'da protestolarını Heathrow Havalimanı'na ta...
image Çevre hareketi Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) eylemcileri Londra'daki protestolarını, Heathrow Havalimanı'na taşıdı.
Londra'daki "çevreci işgal eyleminde" gözaltı sayısı 340'a yükseldi
image Çevreci kampanya grubu Extinction Rebellion'ın Londra'da merkezi noktalarda gerçekleştirdiği işgal eylemleri 3'üncü gününde devam ederken, gözaltına alınan eylemci sayısı 340'a ulaştı.
Hornsey Atatürk Türk Okulu Heyeti Tuncalı'yı ziyaret etti
image 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İngiltere Kıbrıs Türk toplumunu temsilen KKTC'de yapılacak 23 Nisan törenlerine katılacak olan Hornsey Atatürk Türk Okulu heyeti dün KKTC Londra Temsilcisi Oya Tu...