Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 11 Aralık 2018, Salı 08:36
banner

Brexit oylaması ertelendi!

Brexit oylaması ertelendi!İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiliz parlamentosu'nda bugün yapılması planlanan Brexit oylamasının ertelendiğini açıkladı.
Paylaş  
2
2
2
0

İngiltere Başbakanı Theresa May, Avam Kamarası'nda bugün yapılacak olan Brexit anlaşmasıyla ilgili oylamanın ertelendiğini açıkladı. May, İngiltere ile Avrupa Birliği (AB) arasında varılan anlaşmanın mevcut şartlarda Parlamento'da büyük farkla reddedileceğinin anlaşıldığını söyledi.

"KUZEY İRLANDA İLE İRLANDA CUMHURİYETİ ARASINDA BIR SINIR OLUŞTURULMASINA KARŞI YAYGIN VE DERİN ENDİŞE SÜRMEKTEDİR"

May yaptığı açıklamada, "anlaşma birçok yönden kapsamlı bir destek görse de Kuzey İrlanda ile İrlanda Cumhuriyeti arasında bir sınır uygulanmasına karşı yaygın ve derin endişe sürmektedir. Bu sebeple, takvimde bugün yapılması planlanan oylamayı erteliyoruz ve bu sefer Avam Kamarası'nı bölmeye devam etmeyin" ifadelerine yer verdi.

Londra ve Brüksel arasında varılan anlaşma, Kuzey İrlanda'nın belirsiz bir süre daha AB kurallarına uymaya devam etmesini, Birleşik Krallık'ın da belirsiz bir tarihte ancak İngiltere ve AB'nin ortak kararı sonrası gümrük birliğinden ayrılabilmesini öngörüyordu.

"İNGİLTERE İLE YENİ BİR ANLAŞMA YAPMAYACAĞIZ"

Öte yandan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Mina Andreeva, AB Komisyonunda düzenlenen günlük basın toplantısında, Brexit sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İngiltere'nin 29 Mart 2019'da AB'den ayrılacağını anımsatan Mina Andreeva, "Brexit'le ilgili AB Konseyi tarafından 25 Kasım'da onaylanmış bir anlaşma bulunuyor. AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker'in söylediği gibi bu 'mümkün olan en iyi ve tek anlaşma'. Yeni bir anlaşma müzakere etmeyeceğiz" dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

May ile Juncker, Brexit oylamasını 'mesajlaşarak' değerlendirdi
image İngiltere Başbakanı Theresa May ile AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiliz Parlamentosundaki Brexit oylamasını "mesajlaşarak" değerlendirdi.
İngiltere, yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı
image İngiltere, anlaşmasız Brexit hazırlıkları kapsamında yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı.
İngiltere Başbakanı May'den muhalefete "Brexit" için dayanışma çağrısı
image İngiltere Başbakanı Theresa May, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak, "İki buçuk yıldan sonra şimdi bir araya gelme, ulusal çıkara öncelik verme ve referandum sonucunu hayata geçirme zamanıdır" dedi.