Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 11 Aralık 2018, Salı 09:36
banner

Kıbrıslı Türk Gençler, Cardiff'te buluştu

Kıbrıslı Türk Gençler, Cardiff'te buluştuİngiltere’de doğup büyüyen, okumak veya yaşamak için Kıbrıs’tan İngiltere’ye giden gençlerin kurduğu Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere (KTGBİ), geçtiğimiz cumartesi Galler’in başkenti Cardiff’te etkinlik düzenledi.
Paylaş  
13
12
12
0

Etkinlikte, Londra’daki Kıbrıslı Türk gençler buluştu.

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere’den yapılan açıklamaya göre, etkinlik “Güzel bir gelecek gençlerle gelecek” şiarıyla, diasporada yaşayan Kıbrıslı Türk gençleri kenetlemek amacıyla birlik ve beraberlik içinde bir yapıda buluşturmak için düzenlendi. Birlik, bir çatı altında birleştirip güçlü bir ses oluşturmak için gençleri örgütlemeye devam edeceğini kaydetti. 

Cardiff’te Saray Restaurant’ta öğlen yemeğinde buluşan gençler, daha sonra WinterWonderland ve Noel marketlerini birlikte gezdi. 

Yoğun katılımla gerçekleşen Cardiff buluşmasında, Londra'daki Kıbrıs Türk gençleri Cardiff'te okuyan gençlerle tanıştı ve kaynaştı.

Etkinliğe KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, eşi İhsan Tuncalı ve bu bölgede yaşayan bazı Kıbrıslı Türkler de katılarak gençlere destek oldu.

Kısa bir süre önce kurulan KTGBİ’den yapılan açıklamada, Kıbrıslı Türk gençlerin mesafeleri aşarak Cardiff’teki buluşmayı başarmasından dolayı duyulan mutluluk ifade edilerek, birlik, beraberlik ve dayanışma için daha fazla çalışma sözü verildi.

UÇAK BİLETLERİNDE ÖĞRENCİ İNDİRİMİ İÇİN ANLAŞMA

Gençlerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit edip çözümler üretmek için kurulan KTGBİ, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve spor alanlarında çalışmalar gerçekleştirip, gençlik politikalarının geliştirilmesinde katkıda bulunmayı hedeflediğine değinerek, Londra’daki Kıbrıslı Türk tur operatörleriyle temasa geçtiklerini açıkladı. 

Kıbrıslı Türk öğrenciler ve gençler için özel indirim hizmetleri talep ettiklerini ve iki tur operatörüyle anlaşmaya vardıklarını açıklaya KTGBİ, yakın bir zamanda tüm detayları açıklayacaklarını belirtti.

Varılan anlaşma neticesinde, Kuzey Kıbrıs’a yönelik uçak biletlerinde Kıbrıslı Türk öğrenciler ve gençleri için özel indirim yapılacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kayıp Şahıslar Komitesi, İngiltere'de temaslarda bulundu
image Kayıp Şahıslar Komitesi üyeleri ve asistanları, 1963-64 ve 74 döneminde İngilizlerin Kıbrıs’ta varlığından dolayı bu dönemlere ait arşivlerin incelenmesi ve burada yaşayan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum toplumlarıyla g...
İngiltere'de Brexit karşıtı 2 milyon 500 bin imza toplandı
image İngiliz Parlamentosunun dilekçelere ayrılan internet sitesinde imzaya açılan ve İngiliz hükümetine Brexit'i iptal çağrısı yapan dilekçedeki imza sayısı 2 milyon 500 bine yaklaştı.
Brexit görüşmelerinde yeni tarih konusunda uzlaşıldı
image Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yeni olası Brexit tarihlerini kabul ettiğini bildirdi.