Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 3 Ocak 2019, Perşembe 04:00
banner

Halkın yarısı onu kral olarak görmek istiyor

Halkın yarısı onu kral olarak görmek istiyorİngilizlerin yarısına yakını İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in ölümünün ardından oğlu Prens Charles'ın yerine torunu Prens William'ın tahta geçmesini istiyor.
Paylaş  
8
8
8
0

İngiliz Independent gazetesinin BMG Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı anket sonuçlarına göre, İngilizlerin yüzde 46’sı tahtın birinci varisi Prens Charles’ın tahtan çekilerek büyük oğlu Cambridge Dükü Prens William’ın kral olmasını diliyor.

Araştırmada yüzde 20 oranındaki bir kesim ise 70 yaşındaki Galler Prensi Charles’ın eşi Camilla’nın Kraliçe 2’inci Elizabeth’in ardından kraliçe olmasını istiyor.

Bin 508 kişi ile yapılan araştırma sonuçlarında, Kraliçe 2’inci Elizabeth’in ölmesi durumda tahtın ilk varisi Prens Charles’ın yerini büyük oğluna devretmesi kararında destekleyeceklerini söyleyenlerin oranı da yüzde 27 oldu.

Prens Charles’ın tahtını devretmesini istemeyenlerin oranı da yüzde 11 de kaldı.

Prens William’ın tahta geçmesini dileyenler daha çok 18-24 yaş aralığındaki kişiler oluşturdu. Kraliçe 2’inci Elizabeth halen İngiltere kraliyetinin en uzun süre tahtta kalan ismi ünvanını taşıyor. 2’inci Elizabeth, babası 6’ıncı George hayatını kaybetmesinin ardından 1952 yılında kraliyetin ilk varisi olarak tahtta geçmişti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

May ile Juncker, Brexit oylamasını 'mesajlaşarak' değerlendirdi
image İngiltere Başbakanı Theresa May ile AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiliz Parlamentosundaki Brexit oylamasını "mesajlaşarak" değerlendirdi.
İngiltere, yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı
image İngiltere, anlaşmasız Brexit hazırlıkları kapsamında yedek askerleri 1 yıllığına göreve çağırdı.
İngiltere Başbakanı May'den muhalefete "Brexit" için dayanışma çağrısı
image İngiltere Başbakanı Theresa May, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak, "İki buçuk yıldan sonra şimdi bir araya gelme, ulusal çıkara öncelik verme ve referandum sonucunu hayata geçirme zamanıdır" dedi.