Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 20 Şubat 2019, Çarşamba 18:10
banner

Brexit - İngiliz Hayvancılar Birliği'nden uyarı: "Yüzbinlerce kuzuyu öldürmek zorunda kalabiliriz"

Brexit - İngiliz Hayvancılar Birliği'nden uyarı: Yüzbinlerce kuzuyu öldürmek zorunda kalabilirizİngiliz Hayvancılar Birliği (NFU), İngiltere'nin 29 Mart'ta Avrupa Birliği'nden (AB) bir anlaşma olmadan ayrılması halinde ellerindeki ihtiyaç fazlası yüz binlerce kuzuyu telef etmek zorunda kalacakları uyarısında bulundu.
Paylaş  
2
2
2
0

NFU Başkanı Minette Batters, "Bunun önüne geçmek için hükümet hayvancılara tazminat ödemeli" dedi.

Batters, "(AB'den ayrılmaya) 900 saatimiz kaldı. Hükümetin sektörümüzü bu kumarı oynamaya mecbur etmesi kabul edilemez. Yüksek gümrük vergileri nedeniyle elimizdeki 4,5 milyon kuzu için pazarımız kalmayacak" diye konuştu.

Hayvancılar Birliği'nin AB ve uluslararası ticaret sorumlusu Nick von Westenholz de 29 Mart'tan sonra hayvan ihracatının aylarca aksayabileceğini söyledi.

AB, İngiltere'den canlı hayvan ithalatına uygulanacak gümrük vergisiyle ilgili düzenlemeleri tamamlamanın 6 ay alabileceğini açıklamıştı.

'Brexit mangalı'

NFU yetkilileri, bunun fiilen bir ambargo anlamına geleceğini belirterek hayvan sahiplerinin ihtiyaç fazlası hayvanları topluca öldürmekten başka seçenekleri kalmayacağını söylüyor.

Bir İngiliz milletvekili, hayvan yetiştiricleriyle görüşmesinde "Brexit mangalı" diye espri yaptı ve "Hayvan sahipleri zorlu bir seçimle karşı karşıya. Ya kuzularını öldürecekler ya da beslemeye devam edecekler" dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
5
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiltere'de 'Brexit' için son nokta! Artık bitti...
image İngiltere'de parlamento başkanı, Brexit anlaşmasının aynı şekliyle bir kez daha oylanmayacağını açıkladı.
Londra'da Cuma namazı sırasında çekiçli saldırı
image Londra’da dün cuma namazı sırasında cemaate "teröristler" diye bağıran 2 saldırgan bir kişiyi çekiçle yaraladı.
İngiliz Parlamentosu'ndan flaş Brexit kararı!
image İngiliz parlamentosu, hükümetin Brexit anlaşmasının yeniden oylanmasını ve Brexit'in 30 Haziran'a ertelenmesini içeren önergesini kabul etti.