Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 27 Şubat 2019, Çarşamba 08:10
banner

İngiltere'de kızını olmayan bir hastalıktan tedavi olmaya zorlayan kadına hapis cezası

İngiltere'de kızını olmayan bir hastalıktan tedavi olmaya zorlayan kadına hapis cezasıİngiltere'de birkaç yıl boyunca sağlıklı kızını doktorlara muayene ettiren ve olmayan bir hastalıktan tedavi olmaya zorlayan kadına 8 ay hapis cezası verildi.
Paylaş  
4
3
4
0

Blackpool Gazette'nin haberine göre Lancashire kontluğundaki Blackpool kentinde yaşanan olayda 41 yaşındaki anne, 2012-2016 döneminde kızının epilepsi hastası olduğunu iddia ederek onu sürekli olarak doktorlara muayene ettirdi.

Suçlama makamının bildirdiğine göre İngiliz kadın, kızının sağlık kayıtlarını tahrif ederek, aslında olmayan bayılma ve nöbetlerle ilgili bilgiler işledi.

Önce doktorlar anneye inanarak çocuğun gerçekten epilepsi hastası olduğu düşüncesiyle tedavi için çeşitli ilaçlar verdi ve bir dizi analiz yaptı. Bir süre sonra sağlık uzmanları, nöbetlerin tek tanığının çocuğun annesi olduğunu fark etti.

Çocuğun eğitim gördüğü okulla iletişime geçen doktorlar, çevresinde olanların kendisinde hiçbir zaman epilepsi belirtileri fark etmediği bilgisine ulaştı. Uzmanların raporundan sonra çocuğa daha önce verilen ilaçlar iptal edildi, çocuk vesayet altına alındı.

Bu arada aile reisi, eşinin kendi kızını ‘zehirlediğine' inanamadığını, ‘tedavisi' iptal olduktan ve annesiyle ayrıldıktan sonra çocuğun daha aktif hale geldiğini ve özgüvenin de arttığını belirtti.

Mahkemede hakim, kadının kızını ‘ısrarla ve bencilce sömürdüğünü' kaydederek, "Kendi ihtiyaçlarınızı tatmin etmek için kızınıza yaptıklarınızı bir annenin yapabileceğine inanmak neredeyse imkansız" ifadelerini kullandı.

Kadın çocuğuna acımasız davrandığını ve suçlu olduğunu kabul etti. Avukat ise kadının yaptıklarının, kendisi ve kızı üzerine dikkat çekme ve çevresindekilerde sempati uyandırma arzusundan kaynaklandığını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

'Theresa May istifa edecek' iddiası
image The Times gazetesi, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yarın istifa etmesi beklendiğini ileri sürdü.
Theresa May'den Brexit teklifi: "Yeni referandum yapabiliriz"
image İngiltere Başbakanı Theresa May, ülkesinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılık anlaşmasıyla ilgili 'yeni bir referandum' yapılabileceğini söyledi. İngiltere Başbakanı Theresa May, Avam Kamarası'nda daha önce üç kez redde...
May'den Brexit'te 'son şans' uyarısı 
image İngiltere Başbakanı Theresa May, dördüncü kez parlamentoya sunacağı Brexit anlaşmasının kabulü durumunda ikinci referanduma gidilmesine ilişkin oylama yapılabileceğini söyledi.