Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 15 Mart 2019, Cuma 07:40
banner

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tek festival yapacak

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tek festival yapacakİngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, Haziran ayında iki ayrı Kıbrıs Türk Kültür Festivali yapacak olan kuruluşların tekrardan görüşerek 30 Haziran'da tek festival yapma kararı aldıklarını duyurdu.
Paylaş  
9
8
9
0

Konsey, 30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin “Enfield Playing Fields, Donkey Lane, Enfield EN1 3PL” adresinde yer alacağını belirtti.

Konsey, yazılı açıklamasında, Başbakanı Tufan Erhürman’ın tek festivalden yana olduklarını ve toplumun da bunu istediğini söylemesi ve ricası üzerine, kuruluşların bir araya gelerek konuyu değerlendirdiğini kaydetti.

Konseyin misyonu ve amacının toplumu bir araya getirmek ve kültürel değerleri yeni nesillere aktarmak olduğu kaydedilen açıklamada, toplumsal bir sorumluluk gereği herkesin üstüne düsen görevi yerine getirmek zorunda olduğu kanaatine varıldığı belirtildi.

Başbakanlık, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Mühendisler Birliği, Müteahhitler Birliği ve Mimar Odaları Birliği’nin de festivale destek vereceği ifade edilen açıklamada, festivale İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, İngiltere Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu, Kıbrıs Türk Toplum Merkezi ve Türk Toplumu Futbol Federasyonu olmak üzere dört kuruluş tarafından öncülük yapılacağı da yer aldı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kayıp Şahıslar Komitesi, İngiltere'de temaslarda bulundu
image Kayıp Şahıslar Komitesi üyeleri ve asistanları, 1963-64 ve 74 döneminde İngilizlerin Kıbrıs’ta varlığından dolayı bu dönemlere ait arşivlerin incelenmesi ve burada yaşayan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum toplumlarıyla g...
İngiltere'de Brexit karşıtı 2 milyon 500 bin imza toplandı
image İngiliz Parlamentosunun dilekçelere ayrılan internet sitesinde imzaya açılan ve İngiliz hükümetine Brexit'i iptal çağrısı yapan dilekçedeki imza sayısı 2 milyon 500 bine yaklaştı.
Brexit görüşmelerinde yeni tarih konusunda uzlaşıldı
image Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yeni olası Brexit tarihlerini kabul ettiğini bildirdi.