Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 15 Mart 2019, Cuma 07:40
banner

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tek festival yapacak

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tek festival yapacakİngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, Haziran ayında iki ayrı Kıbrıs Türk Kültür Festivali yapacak olan kuruluşların tekrardan görüşerek 30 Haziran'da tek festival yapma kararı aldıklarını duyurdu.
Paylaş  
10
8
10
0

Konsey, 30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 3. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’nin “Enfield Playing Fields, Donkey Lane, Enfield EN1 3PL” adresinde yer alacağını belirtti.

Konsey, yazılı açıklamasında, Başbakanı Tufan Erhürman’ın tek festivalden yana olduklarını ve toplumun da bunu istediğini söylemesi ve ricası üzerine, kuruluşların bir araya gelerek konuyu değerlendirdiğini kaydetti.

Konseyin misyonu ve amacının toplumu bir araya getirmek ve kültürel değerleri yeni nesillere aktarmak olduğu kaydedilen açıklamada, toplumsal bir sorumluluk gereği herkesin üstüne düsen görevi yerine getirmek zorunda olduğu kanaatine varıldığı belirtildi.

Başbakanlık, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Mühendisler Birliği, Müteahhitler Birliği ve Mimar Odaları Birliği’nin de festivale destek vereceği ifade edilen açıklamada, festivale İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, İngiltere Türk Dili Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu, Kıbrıs Türk Toplum Merkezi ve Türk Toplumu Futbol Federasyonu olmak üzere dört kuruluş tarafından öncülük yapılacağı da yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İngiltere'de partiler arası Brexit görüşmeleri çöktü
image Ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn, Brexit anlaşmasına yönelik hükümetle yürüttükleri görüşmelerin çöktüğünü duyurdu.
"İngiliz Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs'ın MEB bölgelerini grileştiriyor"
image İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin "yasa dışı şekilde talep ettiği" bölgeleri aslında gri  bölgeler haline getirerek Avrupa Bakanı'nın açıklamasını selamladığını bildirdi
Brexit Haziran'da oylanacak
image İngiliz Hükümeti Brexit anlaşmasını Haziran ayının ilk haftasında oya sunacak.