Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 18 Nisan 2019, Perşembe 08:45
banner

Hornsey Atatürk Türk Okulu Heyeti Tuncalı'yı ziyaret etti

Hornsey Atatürk Türk Okulu Heyeti Tuncalı'yı ziyaret etti23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İngiltere Kıbrıs Türk toplumunu temsilen KKTC'de yapılacak 23 Nisan törenlerine katılacak olan Hornsey Atatürk Türk Okulu heyeti dün KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı'yı makamında ziyaret etti.
Paylaş  
6
6
6
0

KKTC Londra Temsilciliği’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarete Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, İngiltere Türk Dili, Kültürü ve Eğitim Konsorsiyumu Başkanı Nuriye Mertcan, Hornsey Atatürk Türk Okulu Başkanı Türker Çakıcı ve okul yönetiminden Abdullah Halisdemir, Zeliş Ozakınsel ve Atatürk Türk Okulunun folklor grubu katıldı.

Tuncalı, kabul vesilesiyle yaptığı konuşmada, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı ve hediyeler verdi.

Türk ulusunun tarihi geçmişinin çok zengin olduğuna işaret eden Tuncalı, KKTC’nin birçok zorlu mücadeleler sonucu özgürlük ve egemenliğine kavuştuğunu vurguladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan gününü geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ettiğini belirten Tuncalı, Türk ulusunun geleceğinin çocukların ve gençlerin başarılarıyla şekilleneceğini söyledi.

Bu yıl Hornsey Atatürk Türk Okulu’nun İngiltere Kıbrıs Türk Toplumu’nu KKTC’de temsil edeceğini, yılların başarılı okulunun bu temsiliyeti en iyi şekilde yerine getireceğinden emin olduğunu söyleyen Tuncalı, çocuklardan ziyaretleri sırasında “kardeşleriyle” güzel zaman geçirmelerini istedi.

Tuncalı; çocuklara, eğitimlerine önem vermeleri, araştıran, sorgulayan bireyler olmaları, bulundukları ülkenin dilini öğrenirken anadilleri Türkçe’yi de iyi şekilde öğrenmeleri ve gelecekte hangi ülkede olurlarsa olsunlar ülkelerine, tarihlerine ve kültürlerine sahip çıkmaları tavsiyesinde bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Dünyaca ünlü şef iflas etti! İngiltere'deki 25 restoranlık zincire kayyum ata...
image Dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver'in İngiltere'deki 25 restoranlık zincirine kayyum atandığı bildirildi.
İngiltere vatana ihanet yasalarını sertleştiriyor
image İngiltere, ülkenin savaştığı bir örgüte yardım etmeyi, vatana ihanet kapsamına alıp bu suçu işleyenlere ömür boyu hapis cezası vermeyi tartışıyor.
İngiltere'de 'milkshake protestoları' sürüyor: Bu kez hedef Brexit Partisi li...
image İngiltere'de giderek artan 'Milkshake' protestolarının son hedefi Brexit Partisi lideri Nigel Farage oldu. Protestonun ardından hızla olay yerinden ayrılan Farage, korumasını "Tam bir başarısızlık" ifadeleriyle azarla...