Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 7 Kasım 2018, Çarşamba 17:20
banner

"Ağabeyim Kara Mehmet" okurlarla buluşuyor

Ağabeyim Kara Mehmet okurlarla buluşuyorİbrahim Erkan Manavoğlu'nun kaleme aldığı "Ağabeyim Kara Mehmet" adlı kitabın tanıtım toplantısı 9 Kasım Cuma günü yapılacak.  Tanıtım, 17:00-19:00 saatleri arasında Girne-Leymosun Evi'nde yapılacak. Manavoğlu, etkinlikte kitaplarını imzalayacak.
Paylaş  
2
3
2
0

Limasollu “Kara Mehmet”in hayatını anlatan yarı biyorgrafi, yarı roman türündeki kitap yayınlandı. 

Kitap, “Ağabeyim Kara Mehmet”, “Onurlu Bir İzci), “Futbollu Yıllar”, “Öğretmen Kara Mehmet” ve “Genç Bir Direnişçinin Portresi” adlı beş bölümden oluşuyor. Kitap, Manavoluğu’nun ifadesiyle “Kendini toplumuna adamış yol açıcı bir aydının,Bir halk adamının hikayesini anlatıyor”.

İbrahim Erkan Manavoğlu kimdir?

1946 yılında Leymosun’da doğan İbrahim Erkan Manavoğlu 19 Mayıs Lisesini bitirdi. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitimine başladı ancak

1964’te öğrenimine ara verip Erenköy cephesine gönüllü olarak katıldı. 1971 yılında ODTÜ’den Elektrik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Uzun yıllar Türkiye enerji sektöründe üst düzey görevlerde bulundu. İlk basılı kitabı Erenköy Cephesi’ni anlatan şiir-roman tarzındaki ‘’Sekiz Mevsim Erenköy’’dür. Academia.edu internet sitesinde yayınlanmış Kıbrıs Türk ağızlarıyla ilgili çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Manavoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Sonbahar Tango Günleri" yarın başlıyor
image Tango Kıbrıs Kültür Sanat Derneği, 16. yılında ‘Sexteto Maestros’ Tango Orkestrasını, ‘İstanbul Tango Akademi’ Dansçılarını ve Amerikalı dansçı Julian İngram’ı Kıbrıslı sanatseverlerle buluşturuyor.
İpek Deniz Karagöz'ün "Sekiz/Eight" adlı sergisi 19 Kasım'da
image İpek Deniz Karagöz’ün  “Sekiz/Eight” isimli kişiler sergisi 19 Kasım Pazartesi günü sanatseverlerle buluşuyor.
Lefkoşa Bandabuliya Sahnesi'nden "The Beatles" şarkıları yükseldi
image 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali çerçevesinde Lefkoşa Belediye Orkestrası tarafından Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirilen ve çok beğenilen “The Beatles” konseri bu kez de Lefkoşa’da tekrarlandı.