Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 20 Ocak 2019, Pazar 16:23
banner

Hasan Çakmak'ın kitapları British Library'ye kabul edildi

Hasan Çakmak'ın kitapları British Library'ye kabul edildiKültür otoriteleri tarafından dünyanın en önemli ve prestijli kütüphanesi olarak kabul edilen “British Library London”  yazar Hasan Çakmak’ın kitaplarını koleksiyonuna dahil etti.
Paylaş  
14
11
15
1

banner

Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı iki kitabı inceleme ve denetleme aşamalarını tamamlayarak koleksiyonuna dahil eden British Library, kitap arama motoruna kitapların kaydını yaptı.

British Library, Birleşik Krallık'ın ulusal kütüphanesi olmakla birlikte dünyanın en büyük 2 kütüphanesinden biridir.

Önemli bir araştırma merkezi olan kütüphane değişik ülkelere ve dillere ait basılı ya da dijital kitaplar, el yazmaları, dergiler, gazeteler, ses ve müzik kayıtları, videolar, patentler, veritabanları, haritalar, mühürler ve çizimler gibi yaklaşık 170 milyon ögeye ev sahipliği yapar. Kütüphane koleksiyonunda yaklaşık 14 milyon kitap ve MÖ 2000'lere kadar geçmişe uzanan birçok el yazması vardır.

Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’ın yazdığı 4 kitap 2018 yılında dünyanın ven büyük kütüphanesi kabul edilen American Kongre Kütüphanesi koleksiyonuna girmeyi başarmıştı. Yazarın kitapları Library London öncesinde; ABD/Washinton, Türkiye/Ankara, İsçivre/Cenevre, Küba/Havana, Fransa/Paris, Ermenistan/Erivan, Polonya/Varşova, Venezüela/Karakas, Belçika/Brüksel, İskoçya/Edinbourgh kütüphanelerinde değerlendirmeye alınarak edebiyat kolleksiyonlarına kabul edilmişti. Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak 2018 yılında; Türkiye’de 12 ilde, Türkiye dışında da Hollanda, Ermenistan, Polonya, İsviçre ve İngiltere’de Kıbrıs kültürünü anlattı ve kitaplarını imzaladı.

Hasan Çakmak 2019 yılının ocak ayında 18 Türk Cumhuriyeti’nin bir araya gelerek oluşturduğu AVRASYA Federasyonu tarafından “2018 yılının en başarılı yazarı” ödülüne layık görüldü.

Lha

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Ocak 2019, Pazartesi
Gökçe Kavak         - İzmir, Türkiye
Son derecede çok ama çok önemli ve değerli ve çok başarılı ve çok değerli ve benim olanların bile alamadığı bir ödülü almış (İngiliz Kütüphanesi) British Library'den almıştı Birleşik Krallık 🇬🇧'tan Kıbrıs Cumhuriyeti 🇨🇾 vatandaşı olarak.

banner
banner
banner
banner

Buffer Frınge Performans Sanatları Festivali başlıyor
image Dayanışma Evi'nin bu yıl altıncısını düzenlediği Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali, "ara bölgeleri tanımlamak, arada kalan alanlar" temasıyla Lefkoşa'da gerçekleştiriliyor.
Bolayır'ın yeni kitabı "Benim Adım Kıbrıs II" çıktı
image Doç.Dr. Kemal Bolayır'ın yeni kitabı "Benim Adım Kıbrıs II" çıktı.
Başbakan Tatar Aşk - ı Kıbrıs'ın galasında 
image Başbakan Ersin Tatar, ülkenin ilk yerli dizisi Aşk-ı Kıbrıs'ın galasına katıldı.