Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 6 Şubat 2019, Çarşamba 11:52

Özyiğit: "Sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz"

Özyiğit: Sanatçıya destek vermeye devam edeceğizMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk Toplumunun üreterek var olacağına dikkat çekerek, sanat üretimine ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
Paylaş  
3
4
3
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği ile Uluslararası Kağıt Sanatçıları Derneği’nin (IAPMA) birlikte organize ettiği uluslararası “Inspired by Paper – Kağıttan Esintiler” isimli gezici serginin açılışı Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit tarafından gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış törenineDoğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Başkanı Naciye Doratlı, Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği Onursal Başkanı İnci Kansu, Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği Başkanı İsmet Tatar’ın yanı sıra sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açılışta yaptığı konuşmada, sanat severlerin arasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bakanlık olarak sanata ve sanatçıya önem verdiklerini, bu bağlamda Kültür Dairesi aracılığı ile gereken desteği vermeye gayret gösterdiklerini belirten Özyiğit düzenlenen uluslararası etkinliklerin Kıbrıs Türk sanatı ve sanatçısı için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, böylesi etkinliklerin daha çok düzenlenmesigerektiğinin altını çizdi.

Her fırsatta Kıbrıs Türk Toplumunun üreterek var olacağına dikkat çektiğini söyleyen Bakan Özyiğit, bu bağlamda sanatçıların öncü olduklarına da vurgu yaparak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği Başkanı İsmet Tatar ise yaptığı konuşmasında projenin Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği, DAÜ ve IAPMA iş birliğinde gerçekleştiğini belirtirken, üyesi oldukları IAPMA’nın 30. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen ve iki yıldır Avrupa’nın çeşitli galeri ve müzelerinde dolaşan sergiyi Kıbrıs’a getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti ve projeye destek verenlere teşekkür etti.

Derneğin Onursal Başkanı İnci Kansu da bugüne dek Avusturya, Bulgaristan, Finlandiya, Almanya, İsrail, Polonya ve İsveç gibi ülkelerde sergilenmiş serginin IAPMA’nın 30. Yılı nedeniyle özel olarak hazırlandığını ve KKTC’de sergilenmesi için büyük emek harçandığını ifade ederek katkı koyan herkese teşekkür etti.

Açılışta söz alan DAÜ Rektör Yardımcısı ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Başkanı Naciye Doratlı da serginin ev sahipliğini yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek DAÜ olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Sergi 15 Şubat 2019 tarihine kadar hafta içi mesai saatlerin içerisinde gezilebilecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

CSO çocuklara yönelik senfonik masallı eğitim konserlerine İskele'de başladı
image KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen, 4 gün sürecek eğitim konserlerinin ilki, bugün İskele Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yer aldı.
Dördüncüsü düzenlenen Feminisitival başladı
image Kadın Eğitimi Kolektifi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen kadın temalı film ve söyleşilerden oluşan Feministival, dün akşam Kıbrıs Türk Tabipler Birliği konferans salonunda başladı.
İskele Belediye Tiyatrosu'nun yeni oyunu Yenierenköy'de
image İskele Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu 22 Şubat’ta Yenierenköy’de sahneleniyor