Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 6 Mart 2019, Çarşamba 09:59
banner

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde şair kadınlardan iki toplumlu etkinlik

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde şair kadınlardan iki toplumlu etkinlikKıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Yazarlar Birliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla iki toplumlu ortak bir etkinlik düzenliyor.
Paylaş  
4
4
2
0

Türkçe ve Rumca şiirlerin seslendirileceği, Kıbrıs edebiyatının yanı sıra dünya edebiyatından şair ve yazar kadınların eserlerinden bölümlerle bir ‘edebiyat ağacı’nın oluşturulacağı etkinlikte Kadınlar Günü Bildirisi de okunacak.

Katılacak Şairler: Nafia Akdeniz, Feriha Altıok, Nena Filusi, Aleksandra Galanu, Senem Gökel, Burçak Midilli Güldoğuş, Emel Kaya, Mahi Dimitriadu Lindahl, Lili Mihailides, Faize Özdemirciler, Evrula Perikleus, Fatoş Avcısoyu Ruso, Aycan Saraçoğlu, Maria Siakalli, İrini Sidera, Tuğçe Tekhanlı, Neşe Yaşın, Marilena Zackeus.

“Yine Kadın” adıyla ve Virginia Wolf’un “Kendine Ait Bir Oda” eserine atfen “Kendine Ait Bir Ağaç” temasıyla düzenlenecek olan etkinlik, Başak Gorgoretti ve Alev Müezzinoğlu’nun sunacağı müzik dinletisiyle başlayacak. Etkinlikte, feminist çalışmalarıyla öne çıkan Andrulla Vasiliu ve Doğuş Derya birer konuşma yapacaklar. 

Etkinlik, 8 Mart Cuma günü, 19.00-21.00 saatleri arasında, Lefkoşa ara bölgede bulunan Fulbright Salonu’nda (Ledra Palas Oteli yanında) gerçekleştirilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bedesten'de aşk ve sevgi üzerine unutulmayacak söyleşi
image Lefkoşa Bedesten’de Erkal ve Üstüner Türkiye'nin önemli psikiyatristlerinden Sungur ve Neşe Yaşın'ı bir araya getiren "Aşk ve Sevgiye Dair" isimli etkinlikte aşk, sevgi, evlilik ve sadakatsizliğe dair görüşleri paylaş...
"2. Uluslararası Basma Fistan Giyerim" Sanat Çalıştayı ve sergisi gerçekleşti...
image "2. Uluslararası Basma Fistan Giyerim" sanat çalıştayı ve sergisi, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin katkılarıyla, Türkiyeli Sanatçı Günay Aral küratörlüğünde, 20 - 24 Mayıs tarihlerinde ger...
Fotoğraf sanatçısı Buket Özatay, eserlerinin telifsiz kullanılmasına karşı, G...
image Kıbrıslı Türk fotoğraf sanatçısı Buket Özatay, eserinin telifsiz kulanılması ve çoğaltılmasına karşı Güney Kıbrıs’ta hukuk mücadelesi veriyor.