Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 7 Nisan 2019, Pazar 09:14
banner

Tatar: "Alternatif çözüm modellerinin bilimsel temelde tartışılmasını anlamlı buluyoruz"

Tatar: Alternatif çözüm modellerinin bilimsel temelde tartışılmasını anlamlı buluyoruzUlusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, 50 sanatçının 190 fotoğrafının sergilendiği “Kıbrıs Türk Millî Mücadele" temalı fotoğraf yarışması sergisini ziyaret etti.
Paylaş  
2
3
1
0

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi tarafından organize edilen ve 50 Sanatçının 190 fotoğrafının sergilendiği “Kıbrıs Türk Millî Mücadele" temalı fotoğraf sergisini ziyaret etti.

Tatar’a UBP Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda, Dışişleri Eski Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, UBP Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Savaşan eşlik etti.

Sergi, Milli Mücadele Yıllarını Resimlerle Yaşatıyor...

“Kıbrıs Türk Millî Mücadele Sergisi’nde gerçekten bizleri derinden etkileyen fotoğraflar gördük” diyen UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “ülkemizdeki pek çok tanınmış kişi yanısıra İsveç'te yaşayan kişilerin de fotoğrafları ile katkı koyduğu bu önemli sergide, Kıbrıs’da sorunu kimlerin çıkardığını, Milli Mücadele yıllarında Kıbrıs Türk Halkı’nın hangi zorlu şartlarda mücadele ettiğini ve tarihi gerçekleri fotoğraflarla bir defa daha görme fırsatı bulduk. Çok anlamlı bir sergi. Emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Serginin Konferanslar İle Aynı Yerde Olması Anlamlı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık Hudut Genel Müdür Vekili Büyükelçi Çağatay Erciyes, TC Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başçeri, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, komutanlar, Türkiye ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 50’den fazla akademisyen, diplomat, siyasetçi, araştırmacı ve uzmanın katılımı ile gerçekleşen Kıbrıs'ın Dünü, Bugünü ve Geleceğe İlişkin Vizyonu Konferansı’na da katılan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Millî Mücadele resimlerinin bu konferansın yapıldığı kongre merkezinde sergilenmesinin anlamının da büyük olduğuna işaret etti.

Konferansta Alınacak Sonuçları Önemsiyoruz...

Tatar, Kıbrıs Türk Halkı’nın siyasi eşitliği ve güvenlik ihtiyaçlarının garanti altına alındığı yeni fikirlerin tartışılmasının önemine işaret etti.

Konferansta KKTC, TC ve bölge açısından son derece önemli konuların bilimsel temelde tartışılmasının önemine işaret eden Tatar, burada alınacak sonuçları önemsediklerine işaret etti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı" tanıtıldı
image KTAY, Öksüzoğlu'nun yazıp seslendirdiği "Kıbrıs Türkü'nün kurtuluş destanı"nı tanıttı.
Rüya Taner Finlandiya'da konser verecek
image Konser piyanisti Rüya Taner, Finlandiya'nın Porvoo şehrinde düzenlenen Emasalo Klasik Müzik Festivali'nde konser verecek.
La Casa de Papel için geri sayım başladı...
image Tüm dünyada ilgiyle izlenen ve 19 Temmuz Cuma günü Netflix'te 3. sezonu yayına girecek olan La Casa de Papel'in İspanya Madrid galası yapıldı.