Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Mayıs 2019, Çarşamba 09:46
banner

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden "Mini Art Fest"

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Mini Art FestKıbrıs Amerikan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi 14 Mayıs Salı günü Lefkoşa Surlariçi'nde Mini Sanat Festivali (Mini Art Fest.) düzenliyor. Halkın katılımına da açık olacak festival, Tanzimat Sokak No:54’te yer alacak ve sabah 10:00'dan akşam 22:00'ye kadar birçok sanat ve eğlence aktiviteleri eşliğinde sürdürülecek.
Paylaş  
3
3
2
0

KAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Proje Sergisi açılışı ile saat 10.00’da başlayacak festival Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği “kağıt yapımı”çalıştayı ile devam ederken, eşzamanlı olarak“maske yapımı”, “duvar resimleme” ve “kolaj” çalışma grupları da yer alacak.Çalıştayların yanı sıra yiyecek- içecek stantlarınında bulunacağı etkinlik DJ ve canlı müzik performanslarıyla devam edip 19.30’daki açık hava sineması ile sona erecek.

KAÜ Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci etkinlikle ilgili olarak “Mini Sanat Festivali katılımcılara, sanatı paylaşma temelinde öğrenme-uygulama-sergileme üçlemesini de deneyimleme olanağı sunacak. Gelenekselleşmesini planladığımız festivalin çalıştay kısmında kağıdın üretimi ve yeniden dönüşümü teması yer alacak. Bu tema çerçevesinde, onar kişilik gruplarla yürütülecek çalıştayların tümünde temel malzeme olarak kağıt kullanılacak. Ayrıca öğrencilerimizin dönem süresince yürütmüş oldukları projelerinin de sergileneceği etkinlik sanatla paylaşmak isteyen herkese açık olacak” dedi.

Günboyu performanslareşliğinde gerçekleşecek etkinlikten elde edilen tüm gelir Arabahmet İlkokulu öğrencilerine bağışlanacak.

Kağıt Sanatçıları Derneği’nin yürüteceği “yeniden üretim kağıt” çalıştayını İsmet Tatar, İnci Kansu ve Emel Samioğlu üstlenecek. Atık kağıtların yeniden üretilerek sanatsal çalışmalara malzeme olarak kullanılacağı çalıştaya, dışarıdan katılım ücretinin 20TL olduğu bildirildi.

KAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları’ndan Şenol Özdevrim’in yürüteceği “maske yapımı” başlıklı çalıştayda ise yine atık kağıtlar kullanılarak maske yapımı gerçekleştirilecek.

Salvador Dali’nin önemli iki eserinin aktarılacağı “Duvar resimleme” çalıştayını da Plastik Sanatlar Öğretim Elemanı Kemal Behçet Caymaz yürütecek.

Farklı kağıtların ve destek elemanların bir arada kullanılacağı ve bir bütün oluşturulacağı “kolaj” çalıştayını ise Plastik Sanatlar Öğretim Görevlisi Sinem Ertaner üstlenecek.

KAÜ Mini Sanat Festivali’nin organizasyonundan sorumlu İmge Tonyalı’nın yanı sıra, “AUC Art&Design Club” ve “AUC Art4Us Club” etkinliğin önemli paydaşları olarak hizmet verecek.

Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık ve Plastik Sanatlar öğrencilerinin stüdyo, mimari çizim, desen, illüstrasyon, 3D Tasarım, temel sanat eğitimi, dijital tasarım ve sunum gibi ders projelerinin sergileneceği “Proje Sergisi” Yrd. Doç. Dr. Alp Karaca, Dr. Buğu Şah ve Öğr. Gör. Ediz Oraç tarafından yönetileceği ve bir hafta süresince izleyiciye açık olacağı bildirildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tarantino, filmlerindeki kadın karakterlere dair eleştirilere tepki gösterdi
image ABD'li ünlü yönetmen Quentin Tarantino, son filminde kadın karakterlere yönelik şiddet sahneleri ve kadınların ekranda daha az yer alması hakkındaki eleştirel sorular karşısında sert tepki gösterdi, "Varsayımlarınızı ...
'7 Kocalı Hürmüz' Girne'de sahnelendi
image Girne Belediyesi Gençlik ve Çocuk Tiyatro Ekibi tarafından sahnelenen oyuna tiyatroseverler tarafından büyük ilgi gösterildi.
Lefkoşa'nın tarihine ışık tutacak Lüzinyan Evi açıldı
image Orta Çağ'dan günümüze Lefkoşa'nın anlatıldığı Lüzinyan Evi açıldı.