Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Mayıs 2019, Çarşamba 10:58
banner

"Sanayi Holding ve Dev İş" kitabı tanıtım etkinlikleri Lefkoşa'da başlıyor

Sanayi Holding ve Dev İş kitabı tanıtım etkinlikleri Lefkoşa'da başlıyorFatma Türkoğlu'nun hazırladığı, Khora Yayınları'ndan çıkan "Sanayi Holding ve Dev-İş - Sanayi Holding'de Dev-İş'in Örgütlülük Deneyimi" kitabının ilk tanıtım etkinliği 13 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00'da Dev-İş lokalinde gerçekleşiyor.
Paylaş  
5
5
4
0

“Sanayi Holding ve Dev İş” kitabı tanıtım etkinliklerine kitabın yazarı Fatma Türkoğlu'nun yanı sıra, Dev-İş Genel Başkanı Hasan Felek de katılarak bir konuşma gerçekleştirecek.

Yayınevi yetkililerinin, yazarın ve Hasan Felek’in kitap ve Sanayi Holding ile ilgili konuşmalarının ardından, katılımcılar yazarla kitap ile ilgili söyleşi yapma ve Türkoğlu’na kitaplarını imzalatma fırsatı da yakalayacaklar.

ETKİNLİK GÜZELYURT, GİRNE VE GAZİMAĞUSA’DA TEKRARLANACAK

Kitabın tanıtım ve imza etkinlikleri, 16 Mayıs Perşembe akşamı 19.00’da Omorfo Khora Kitap Evi’nde, 22 Mayıs Çarşamba saat 19.00’da Girne Leymosun Kültür Evi’nde, 30 Mayıs Perşembe saat 19.00’da ise Mağusa Khora Kitap Evi’nde tekrarlanacak.

Fatma Türkoğlu’nun yazdığı ve konu ile ilgili kapsamlı bir araştırma ve belgeler içeren kitabın editörlüğünü Münür Rahvancıoğlu, kapak sayfa tasarımını ise Ömer Tatlısu gerçekleştirdi. Khora Yayınlarının 66’ıncı kitabı olan eser 238 sayfadan oluşmakta. 25TL olan kitap Lefkoşa, Mağusa ve Omorfo Khora Kitap Evlerinden ve tüm kitapçılardan temin edilebilir.

Kitap, Sanayi Holding’in kuruluşundan tasfiyesine uzanan süreçte sendikal mücadeleleri, işçilerin tanıklıklarını da içerecek şekilde gözler önüne seriyor. Dönemin değişen ekonomi politikaları ışığında ortaya çıkan özelleştirme süreci akademik bir analize tabi tutulurken, Dev-İş’te örgütlü emekçilerin kişisel tanıklıkları temelinde okuyucuya bilimsel bir Sanayi Holding tarihi sunuyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Safir'in İngilizce çeviri tanıtımı ve sergisi gerçekleşti
image Kemal Behcet Caymaz'ın yazıp resimlediği Kıbrıs'ın ilk fantastik serisinin birinci Kitabı Safir'in İngilizce çeviri tanıtımı ve sergisi gerçekleşti.
9. Beyarmudu Patates Kültür Sanat Festivali ve 6.Uluslararası Halk Dansları ...
image Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali ile 6. Uluslararası Halk Dansları festivalinin programı bugün düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.
Queen'in Bohemian Rhapsody videosu YouTube'da 1 milyardan fazla izlenen en es...
image Efsanevi rock grubu Queen'in ilk olarak 1975 yılında piyasaya çıkan Bohemian Rhapsody adlı şarkısının video klibi, 1990'lardan önce yapılan şarkılar arasında YouTube'da izlenme sayısı 1 milyara ulaşan ilk şarkı oldu.