Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Mayıs 2019, Çarşamba 18:30
banner

'23 Nisan ve Atatürk' konulu resim yarışması sonuçlandı

'23 Nisan ve Atatürk'  konulu resim yarışması sonuçlandıBayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Posta Dairesi Müdürlüğü ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın ilkokul 5. sınıflara yönelik ortaklaşa düzenlediği "23 Nisan ve Atatürk"  konulu resim yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 19 okuldan toplam 91 eser katıldı.
Paylaş  
5
5
3
0

Posta Dairesi Müdürlüğü Şube Amiri Yusuf Yeşilleme,  Grafik Tasarım Şube Sorumlusu GörelKorol Sönmezer ile ressamlar Hüseyin Billur, Filiz Ankaç  ve Birgül Beyazyüz’den oluşan seçici kurul, 6 Mayıs 2019 tarihinde yaptığı değerlendirmede üç eseri ödüle, bir eseri de mansiyon ödülüne uygun buldu.

Birinciliğe Şht. Hasan Cafer İlkokulundan Azbiye Yaman, ikinciliğe Polatpaşa İlkokulundan Arzum Özboltaşlı, üçüncülüğe ise yine Polatpaşa İlkokulundan Parmis Kamacı ve mansiyon ödülüne de Gelibolu İlkokulundan Sena Şafak’ın resimleri  seçildi.

İlk üç dereceye giren eserler pul olarak bastırılırken eser sahiplerine sırasıyla 750TL, 500TL ve 250TL’lik para ödülleri verilecek. Mansiyon ödülü alan resim ise İlk Gün Zarfında kullanılacak. Posta Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre “23 Nisan ve Atatürk” konulu pul serisi 19 Mayıs 2019 tarihinde tedavüle çıkacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tarantino, filmlerindeki kadın karakterlere dair eleştirilere tepki gösterdi
image ABD'li ünlü yönetmen Quentin Tarantino, son filminde kadın karakterlere yönelik şiddet sahneleri ve kadınların ekranda daha az yer alması hakkındaki eleştirel sorular karşısında sert tepki gösterdi, "Varsayımlarınızı ...
'7 Kocalı Hürmüz' Girne'de sahnelendi
image Girne Belediyesi Gençlik ve Çocuk Tiyatro Ekibi tarafından sahnelenen oyuna tiyatroseverler tarafından büyük ilgi gösterildi.
Lefkoşa'nın tarihine ışık tutacak Lüzinyan Evi açıldı
image Orta Çağ'dan günümüze Lefkoşa'nın anlatıldığı Lüzinyan Evi açıldı.