Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 29 Mayıs 2019, Çarşamba 11:15
banner

Baybars, AML'de gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi'nin açılışını yaptı

Baybars, AML'de gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi'nin açılışını yaptıİçişleri Bakanı Baybars, Atatürk Meslek Lisesi Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını yaptı.
Paylaş  
3
4
2
0

Atatürk Meslek Lisesi’nin her yıl gerçekleştirdiği Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını bu yıl İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars yaptı.

İçişleri Bakanı Baybars’ın sergide ortaya konan eserlere ilgisi ve hayranlığı gözlerden kaçmadı. Öğretmenlerden ve eser sahiplerinden bilgiler alan Bakan Baybars, Yıl Sonu Sergisi’nin açılışında yaptığı konuşmasının ardından kendisini fotoğraflayan öğrencinin sunduğu portre fotoğraf sonrası duygulu anlar yaşadı.

İçişleri Bakanı Baybars, Atatürk Meslek Lisesi’nin yılsonu sergisinin açılışında şöyle konuştu:

“1956 yılında önce akşam sanat okulu olarak açılan okulumuzun bugün ülke eğitiminde oldukça özel bir yeri vardır. O günlerde bir odada başlayan serüven, görüyoruz ki bugün 690 öğrencisiyle, her yaştan 300 yakın kursiyeriyle, 100 kişilik öğretmen kadrosu ve 70 kişilik kreş minikleriyle 1000 kişilik büyük bir aile olmuştur. Bu başarı öyküsüne katkısı olan gelmiş geçmiş tüm emek veren öğretmenlerimizi kutlamak isterim. Atatürk Meslek Lisesi, örgün eğitim yanı sıra yetişkinlere yönelik yapılan yaygın eğitim kurslarıyla birlikte tam gün eğitim veren, geleceğin mimarı olacak gençlerimizin yeteneklerine göre ülkemizin ihtiyacı olan ara insan gücünün karşılanmasında çok önemli bir misyona sahiptir.

Mesleki eğitimin toplumsal refah ve ekonomik kalkınma için üstlendiği rol çok önemlidir. Burada siz değerli eğitmenler sayesinde, belirli bir meslek sahibi olmak için öğrencilere kazandırılan, bilgi, beceri ve pratik uygulama yetenekleri sayesinde zihinsel, duygusal, sosyal, ekonomik ve kişisel yönleriyle dengeli biçimde gelişen bireyler toplum içerisinde önemli statüler kazanmaktadırlar. Meslek yaşamı anlamlı kıldığı gibi insana toplum içinde bir yer sağlar. Meslek, sorumluluk yükler ve olgunlaşmanızı sağlar. Mesleki eğitimi, toplumu oluşturan bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile meslek alanında bireysel gelişmeyle birlikte beceri ve davranış kazandıran, bireylerin yeteneklerini çeşitli yönleriyle geliştirdiği topluma faydalı olma faaliyetleri olarak görmek gerekir. Atatürk Meslek Lisesinin değerli eğitim kadroları, yaratıcı öğrencileri ve yaygın eğitim çerçevesinde birçok eser ortaya çıkaran sanatçı kursiyerleriyle ortaya konan emek ve özveri takdire şayandır. Öncelikle bu güzel organizasyonda emeği geçen herkesi canı gönülden kutlamak isterim. Bugün burada bir yıldır yapılan hem sanatsal hem de zanaat alanındaki çalışmaların meyvesi olan eserleri görme fırsatı buluyoruz.

Atatürk Meslek Lisesi’ne baktığım zaman sadece bir meslek okulu görmüyorum. Buraya baktığımda toplumla bütünleşmiş yaygın eğitimde de öncü, kreşiyle, yaratıcı gençleriyle, kursiyerleriyle büyük bir aile olmuş, çok değerli eğitim kadrosunu görüyorum. Buraya baktığımda bu büyük ailenin kolektif birlikteliğinden ortaya çıkan başarı öyküsünü görüyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle, bir kez daha Yılsonu Sergisinin oluşmasında emeği geçen tüm idari kadromuzu, tüm öğretmenlerimizi, yaratıcılıklarını ortaya koyan öğrenci ve kursiyerlerimizi kutlarım.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GİBETSU, İstanbul'dan ödüllerle döndü
image Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU), "İkinci Caddenin Mahkumu" adlı oyunu Maltepe'de sahneledi. Uluslararası bağımsız jüri tarafından değerlendirilen oyunlarda, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman At...
22. TÜRKSOY Opera Günleri için geri sayım başladı
image 22. TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında düzenlenecek konser 25 Eylül Çarşamba akşamı Bellapais Manastırı’nda gerçekleştirilecek.
KKTC'nin ilk yerli opera eseri Arap Ali Destanı sanatseverlerle buluşuyor
image Arap Ali Destanı 19 Eylül Perşembe akşamı Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda  gerçekleştirilecek.