Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 31 Mayıs 2019, Cuma 18:10
banner

Herkes için sanat projesı kapsamında "kamusal sanatın serüveni" çalıştayı yapıldı

Herkes için sanat projesı kapsamında kamusal sanatın serüveni çalıştayı yapıldıKamusal, kamu ve sivil alan gibi farklı terimlerin kuramsal içeriklerinin dünyadan örnekler ile aktarıldığı "Kamusal Sanatın Serüveni" çalıştayı EMAA Başkent Sanat Merkezi'nde, Avrupa Birliği finansmanlı Herkes İçin Sanat Projesi kapsamında düzenlendi.
Paylaş  
7
7
6
0

EMAA Başkent Sanat Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre çalıştayda, bu kavramların; sosyal, politik ve ekonomik perspektiflerden düşünülerek, mekan algısı içinde nasıl ele alınabileceği aktarıldı.

Çalıştayda küratör ve sanat eleştirmeni Fulya Erdemci; anıtlar, yerleştirmeler, mekana özgü projeler, bianeller ve festivallerden farklı uyguma ve biçimleri örnek göstererek, kamusal alanda sanatın çoğulcu bakış açısı, mekanlarda bireysel, toplumsal ve coğrafik yaklaşımların nasıl şekil aldığı, hayata geçirildiği ve seyircilerle hangi kapsamlarda buluştuğunu katılımcılar ile paylaştı.

FULYA ERDEMCİ KİMDİR 

Fulya Erdemci, İstanbul merkezli bir küratör ve sanat eleştirmenidir. Kamusal alanda sanat konusuna özel olarak odaklanan Erdemci, 25 yıldan uzun bir süredir mekan politikası, kentsel dönüşüm ve kentsel dönüşümün kamusal alanların çeşitliliğini temsil edecek şekilde nasıl organize edilebileceği ile ilgili konularda sergiler ve sosyal katılım programları düzenlemekte ve yönetmektedir.

HERKES İÇİN SANAT PROJESİ...

Herkes İçin Sanat Projesi, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe programı altında finanse edilmekte ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği tarafından yürütülmektedir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

He - Man dizi oluyor
image 'Gölgelerin gücü adına, güç ben de artık' sözleriyle hafızalara kazınan, 1980'lerin popüler çizgi filmlerinden He - Man, Netflix dizisi olarak ekrana dönmeye hazırlanıyor.
Ara bölgede film festivali
image Ara bölgede 27-29 Eylül tarihleri arasında film festivali düzenleniyor.
13. Uluslararası Halk Dansları Festivali 28 Ağustos'ta
image 13. Uluslararası Halk Dansları Festivali 28 Ağustos - 1 Eylül arasında gerçekleştirilecek...