Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Haziran 2019, Cumartesi 09:35
banner

UKÜ'de "6. Grafik Tasarım Bölümü Öğrenci Sergisi" düzenlendi

UKÜ'de 6. Grafik Tasarım Bölümü Öğrenci Sergisi düzenlendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (GSTMF) Grafik Tasarım Bölümü tarafından öğrencilerin akademik dönem boyunca yaptıkları işlerin sergilenmesi amacıyla "6. Grafik Tasarım Bölümü Öğrenci Sergisi" gerçekleştirildi.
Paylaş  
5
4
5
0

UKÜ'de İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda sanatseverler ile buluşan ve geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Grafik Tasarım Bölümü Öğrenci Sergisi’nde, grafik tasarım proje kapsamındayer alan fotoğraf, grafik iletişim, illüstrasyon, tipografi gibi derslerde üretilen pek çok farklı çalışmalar yoğun ilgi gördü.

Rektör Prof.Dr.Halil Nadiri serginin açılışında, bu tür etkinliklerin yalnızca kampüs alanı içerisinde değil, farklı yerlerde de gerçekleştirilmesi gerektiğini belirterek, bunların sektör temsilcilerine ve topluma ulaştırılmasının önemli olduğunu kaydetti. Nadiri, sergideki çalışmaların sektör temsilcilerine ulaşmasıyla gelecek olan geri bildirimlerin öğrencilerin kariyerleri açısından kendilerini daha üst seviyeye taşıyacağını açıkladı.

Dekan Vekili Prof. Dr. Nezih Ayıran yaptığı konuşmada, bu tip sergilerin en önemli yararlarının çalışmaların sergilenebileceği düşüncesinin hem öğrencilere hem de öğretim elemanlarına kazandırdığı olumlu motivasyon olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Ayıran,bu tür etkinliklerle bölümün kendini topluma tanıtarak, toplumla bağları güçlendirmelerine olanak sağladığını ve gelecek eleştirilerle daha olumlu çalışmalara yönelme imkânı yarattığını da kaydetti.

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Songür Dağ ise konuşmasında sergide yer alan öğrenci çalışmalarının eğitim sürecinde birden fazla aşamadan geçtiğini belirterek, bölüme ait pek çok farklı derslerde üretildiklerini açıkladı. Dağ, öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca ciddi, titiz, yaratıcı ve disiplinli çalışmalarortaya koyduklarını aktararak,konuşmasında öğrencilerine tasarımcı adayı olarak girdikleri bu yolda zorluklarla karşılaşacaklarını ancak bunları cesaretleriyle yenebilecekleriniifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Baraka'dan Yaşar Ersoy'a destek
image Baraka Kültür Merkezi, özerk tiyatro talebinde bulunarak Yaşar Ersoy'a destek belirtti.
"Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'" Türk yönetmen Emin Alper'in
image Bosna Hersek'te düzenlenen 25. Saraybosna Film Festivali'nde "Kız Kardeşler" filminin yönetmeni Emin Alper, en iyi yönetmen seçilerek Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'ne layık görüldü.
İşte Kadın Fotoğraf Yarışması'na son başvuru tarihi 2 Eylül
image İş Kadınları Derneği’nin Garanti Bankası sponsorluğunda geleneksel olarak düzenlediği “İşte Kadın Fotoğraf Yarışması”na başvurular 2 Eylül’de sona eriyor.