Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 8 Ağustos 2019, Perşembe 08:16
banner

"Gizemli Kıbrıs" Türkiye'de

Gizemli Kıbrıs Türkiye'deAraştırmacı-Yazar ve Turizmci Zekai Altan'ın yazdığı "Gizemli Kıbrıs" kitabı Türkiye'de basıldı.
Paylaş  
23
23
23
0

banner

Türkiye’nin köklü yayınevlerinden olan Cinius Yayınevi, Zekai Altan’ın Gizemli Kıbrıs eserinin III. Baskısını yayınladı.

"Gizemli Kıbrıs" Türkiye’de D&R, İdefix, hepsiburada.com, İnkilap Kitapevi, kitapyurdu.com, pandora, nezih, arkadaş, imge kitapevi ve PTTkitap’ın yanı sıra online ve kitapevlerinde satışa çıkarıldı. Türkiye’nin en büyük zincir kitapevlerinde satışa çıkarılan Gizemli Kıbrıs,  Kıbrıs’ın tarihi, kültürü, flora-faunası ve gelenek ve görenekleri ile Kıbrıs tanıtımına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Gizemli Kıbrıs bu alanda Türkiye pazarında basılan ve yayınlanan ilk kitap özelliğini de taşıyor.

Gizemli Kıbrıs kitabının Ekim ayı içerisinde Türkiye’nin önde gelen ve tanınmış  fotoğraf sanatcısı ve belgeselcisi Çoşkun Aral’ın katkıları ile tanıtımının yapılması planlanıyor. Tanıtıma Türkiye sanat dünyasından sanatçıların, gazeteciler ve davetlilerin katılması öngörülmektedir.

Konu hakkında bir açıklama yapan Araştırmacı-Yazar ve Turizmci Zekai Altan şu ifadeleri kullandı:

“Ülkem adına ciddi bir katkı. Kitabımın baskısını yapan Cinius Yayınevi gibi köklü ve satış ile dağıtım ağının Türkiye coğrafyasının genelinde olması beni son derece mutlu etmiştir. Profesyonel ve kurumlaşmış bir yapıya sahip Cinius ailesine katılmak benim için ayrı bir gurur olmuştur. Cinius Yayınevi ve direktörü Zeynep Aytekin sayesinde Türkiye’deki okurlar ile tanışmamın yanında Kıbrıs’ın bilinmeyen Gizemli yönlerinin de Türkiye halkı tarafından bilinmesi, öğrenilmesi ve tanınması açısından önemli bir adım olmuştur. Böyle bir umudum yoktu. Cinius Yayınevi Gizemli Kıbrıs eserine sahip çıkarak ve yayınlayarak umutlarımı yeşertti. Yurt dışında Cinius Yayınevi tarafından kitaba sahip çıkması ve en azından basılmaya değer görülmesi ayrı bir mutluluktur. Amacım ülkemi doğru yönde anlatabilmektir. Bu yalnızca araştırma kitabı olarak değil, kendine özgü varsıl mutfak kültürü, sosyal yaşamı, öyküleri ve demokratik yaşamına kadar araştırılarak yazılacak eserlerle gerçekleştirilebilir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Arda Gündüz'den yeni bir CD daha
image Ülkenin sevilen müzisyenlerinden olan Arda Gündüz, yeni CD'sinin tanıtımını yaptı.
Hasan Çakmak, Antalya'da kitaplarını imzaladı
image Gazeteci-yazar Hasan Çakmak aldığı davet üzerine kitaplarını Antalyalı kitapseverler için imzaladı.
Genç Müzisyen Dudu Pektunç'un klibi 50 bin izleyiciye ulaştı
image Genç Müzisyen Dudu Pektunç'un 'Kuyruklu Yıldız' isimli şarkısına çekilen klip 50 bin izleyiciye ulaştı.