Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 7 Eylül 2019, Cumartesi 12:43
banner

Beşparmak Kültür Sanat Günleri başladı

Beşparmak Kültür Sanat Günleri başladıÇatalköy Belediyesi'nin bu yıl 10'uncusunu düzenlediği geleneksel Beşparmak Kültür Sanat Günleri başladı.
Paylaş  
14
12
14
0

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı’yla birlikte yer aldığı Beşparmak Kültür Sanat Günleri açılış töreninde yaptığı konuşmada, etkinliğin açılışında bu yıl yine bölge halkıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yerel yönetimlerin her geçen gün kültür sanat alanında güzellikler yarattığını kaydeden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Çatalköy’ü bir kültür sanat merkezi haline dönüştürmesinden ötürü Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu’nu kutladı.

“YEREL YÖNETİMLERE YARDIM ETMEK; HALKA YARDIM ETMEK DEMEKTİR”

“Belediyelerin büyük sıkıntıları olduğunu biliyorum” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, halka en yakın örgütlerin belediyeler ve muhtarlıklar olduğunu kaydederek şunları ifade etti:

“Halka hizmetin yolunu açmak, en başta merkezi hükümetlerin görevidir. Belediyelerin sorunlarına ne kadar fazla eğilirsek merkezi hükümetin dertleri de aslında o kadar azalır. Yerel yönetimlere bir bütün olarak yardım etmek; halka yardım etmek demektir. Yerel yönetimler, halka hizmetin aracıdır.”

“KÜLTÜR SANAT ALANINDA VERİLEN HİZMETLER ÇOK DEĞERLİDİR”

Yerel yönetimlerin hizmetinin sadece çöp toplamaktan ibaret olmadığını, kültür sanat alanında verilen hizmetlerin çok değerli olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Akıncı, Çatalköy Belediyesinin kültür sanat bağlamında üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğine vurgu yaptı.

Çatalköy Belediyesinin çalışmalarının başarıyla devam etmesi temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Beşparmak Kültür Sanat Günleri’nin gerçekleşmesine katkı koyanları ve etkinliğe ilgi gösteren bölge halkını “can-ı gönülden” tebrik etti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kalavaç'ta bugün 8. Kalavaç Kültür Festivali gerçekleştirilecek
image Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler ve Kalavaç Muhtarı Halil Karasoy iş birliğinde hazırlanan 8. Kalavaç Kültür Festivali bugün yapılacak.
İsmet Tatar "Taş Olmak" sergisi EMAA Başkent Sanat Merkezi'nde 19 Eylül'de aç...
image EMAA (Avrupa Akdeniz Sanat Derneği), kağıt sanatçısı İsmet Tatar'ın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.
DAÜ 40. Yıl Senfonik Konseri, Salamis Antik Tiyatro'da gerçekleştirildi...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 40. Yıl Senfonik Konseri, Salamis Antik Tiyatro'da gerçekleşti.