Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 3 Ekim 2019, Perşembe 12:08
banner

Kıbrıs Türkü'nün 'üretim potansiyeli' belgesel oluyor

Kıbrıs Türkü'nün 'üretim potansiyeli' belgesel oluyorKıbrıs Türkü'nün Üretim Potansiyeli belgesel oluyor. BRT'nin hazırlayacağı belgesele TürkBankası destek verdi.
Paylaş  
9
8
9
0

banner

Kıbrıs Türkünün ata toprağına tutunarak bir devlete kavuşmasında en önemli faktör olarak görülen birikimlerin üretime, sanayiye, ticarete ve kalkınmaya dönüşme olgusu geniş çaplı bir belgeselle gün ışığına çıkıyor.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun hazırlayacağı uzun soluklu çalışmaya ülkenin 118 yıllık geçmişi ile en köklü yerel bankası olan Türk Bankası destek verdi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ile TürkBankası arasında Program Destekleme İş Birliği Protokolü imzalandı.

Araştırma, metin yazarlığı ve yapımcılığını Bayrak Radyo Televizyon Kurumu adına araştırmacı yazar Bülent Fevzioğlu’nun üstlendiği ‘‘İslâm İddihar Sandığı’ndan Ekonomik Kalkınmaya’’ adlı üç bölümlük belgesel için gerçekleştirilen Program Destekleme Protokolü’nü, BRT Genel Müdürü Meryem Özkurt ile TürkBankası Genel Müdürü Erhan Raif imzaladılar.

Kıbrıslı Türklerin ekonomik kalkınmasında tarihsel bir ilk adım olarak günümüzden 118 yıl önce Lefkoşa’da kurulan ‘‘İslâm İddihar Sandığı’’, bugün, TürkBankası olarak halen hizmet veriyor.

Temelleri Kıbrıs’ta atılan TürkBankası Grubu, uzun yıllardır Kıbrıs haricinde Türkiye ve İngiltere’de de bankacılık faaliyetleri gösteriyor.

Araştırmacı yazar Bülent Fevzioğlu tarafından hazırlanacak ‘‘İslâm İddihar Sandığı’ndan Ekonomik Kalkınmaya’’ adlı üç bölümlük yeni televizyon belgesi, Kıbrıslı Türklerin, 118 yıllık ekonomik girişim, yatırım ve gelişmelerinin yol haritasını bilgi, belge ve söyleşilerle ekrana getirecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Arda Gündüz'den yeni bir CD daha
image Ülkenin sevilen müzisyenlerinden olan Arda Gündüz, yeni CD'sinin tanıtımını yaptı.
Hasan Çakmak, Antalya'da kitaplarını imzaladı
image Gazeteci-yazar Hasan Çakmak aldığı davet üzerine kitaplarını Antalyalı kitapseverler için imzaladı.
Genç Müzisyen Dudu Pektunç'un klibi 50 bin izleyiciye ulaştı
image Genç Müzisyen Dudu Pektunç'un 'Kuyruklu Yıldız' isimli şarkısına çekilen klip 50 bin izleyiciye ulaştı.