Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 20 Ekim 2019, Pazar 14:45
banner

UKÜ Geleneksel "Fizyoterapi Söyleşileri ve Film Gösterimi" gerçekleştirildi

UKÜ Geleneksel Fizyoterapi Söyleşileri ve Film Gösterimi gerçekleştirildiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Fizyoterapi Söyleşileri ve Film Gösterimi" adlı kaynaştırma etkinliği gerçekleştirildi.
Paylaş  
8
7
8
0

 

UKÜ'den verilen bilgiye göre, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özge Özalp, etkinliğin Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik düzenlendiğini belirterek, “Yeni kayıtlı öğrencilerimize Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mesleği hakkında bilgi vermek, bölüm akademik kadrosunu tanıtmak, üst dönem öğrenci arkadaşları ile tanıştırıp, kaynaşmalarına destek olmak amacıyla böylesi bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.  

Öznesi ‘’insan’’ olan Fizyoterapistlik mesleğini anlamak ve başarılı bir şekilde uygulayabilmek için empati duygusunun çok değerli olduğunu kaydeden Yrd. Doç. Dr. Özalp, bölüm olarak amaçlarının öğrencilerinde “insan ve empati” kavramlarının içselleştirilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi, Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte bölüm öğretim üyelerinin öğrencilere tanıştırılmaları sonrasında, Ünlü Yönetmen Çağan Irmak’ın özel gereksinimli bir bireyin hayatını konu alan “Tamam mıyız’’ isimli film gösterimi yapıldı.

Etkinlik, gerçekleştirilen film gösterimi hakkında öğrenciler ile interaktif bir şekilde yapılan analiz ve söyleşilerle son buldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Şemiler, kanser tedavisi sırasında yazdığı günlükleri kitaplaştırdı
image Neriman Atai Şemiler, kanser tedavisi sırasında yazdığı günlükleri kitaplaştırdı. "Hikayem" kitabının geliri kanserin erken tanısı ve tedavisinde kullanılan cihazların temini için Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastane...
Kuir Kıbrıs Derneği'nden "Oycan'ın Dünyası"
image Kuir Kıbrıs Derneği, "Bırak da Hikâyemi Yazayım" Kampanyası kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü Arabahmet Kültür ve Sanat Evi'nde "Oycan'ın Dünyası" isimli bir gösteri düzenliyor.
Hasan Çakmak, TÜYAP Kitap Fuarı'na katıldı
image Gazeteci - yazar Hasan Çakmak bu yıl 38.'si düzenlenen İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı'na katıldı.