Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 15 Nisan 2018, Pazar 12:47
banner

Kıbrıs Türk Sanayi Odası'ndan Kenya ve Sudan'a ihracat hedefli ziyaret

Kıbrıs Türk Sanayi Odası'ndan Kenya ve Sudan'a ihracat hedefli ziyaretKıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan bir heyet, ülkemiz ürünlerinin Afrika pazarlarına ihracı amacıyla Kenya ve Sudan’da 8 -13 Nisan tarihleri arasında ziyarette bulundu.
Paylaş  
17
12
16
0

KTSO'dan  verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan bir heyet, ülkemiz ürünlerinin Afrika pazarlarına ihracı amacıyla Kenya ve Sudan’da 8 - 13 Nisan tarihleri arasında ziyarette bulunarak bu ülkelerde bulunan merkezi ticaret ve sanayi  odaları, sanayiciler, ithalatçı firmalar, pazar geliştirme danışmanlık firmaları ile görüşmeler gerçekleştirip ülkemiz ürünlerinin ihracı konusunda girişimlerde bulundu.

5 gün süren görüşmeler ve ziyaretler çerçevesinde, bahse konu ülkelerin ithalat ihtiyaçlarının belirlenmesi, pazara giriş koşulları hakkında araştırmalar, ülke iş insanları ile ticaret ve işbirliği olanakları üzerine başarılı görüşmeler gerçekleştirildi.

Oda tarafından her iki ülkeye yönelik olarak bir ilk olarak yapılan girişimler doğrultusunda, 2018 yılının üçüncü çeyreği içerisinde Kenya Ulusal Ticaret Odası ve Sudan Ticaret Odaları Birliği ile işbirliği içerisinde, her iki ülkeye de ülkemiz ihracatçı firmalarının katılımı ile ticaret heyetleri düzenlenmesi amacıyla da planlamalar yapıldı.

Odanın gerçekleştirmiş olduğu girişimler çerçevesinde, T.C. Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu ve T.C. Hartum Büyükelçisi Doç. Dr. İrfan Neziroğlu’na ziyaretler yapılarak, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın önümüzdeki dönemde her iki ülkeye de düzenlemeyi planladığı girişimlere destek ve katkı sağlanması doğrultusunda da anlayış birliği oluşturuldu. Büyükelçiler, KTSO’nın bu girişimine destek vereceklerini belirtti.

Kenya ve Sudan’a yapılan ziyaretlerde KTSO’nı Oda Yönetim Kurulu Üyesi, Afrika ve İslam Ülkeleri ile İlişkiler Komite Başkanı Taner Yolcu ve Oda Dış Ekonomik İlişkiler Sorumlusu Çağlar Türk temsil etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu: "TCMB adımları kısa vadede etkili...
image KKTC İktisat Bankası, günlük piyasa analiz raporunu yayımladı.
Res-Bir: "Çoklu Tarife Sistemi, tedarikçilerin çalışma saatlerinden ötürü, bi...
image Restorancılar Birliği (Res-Bir), Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun çoklu tarife programının, başta market, kasap, manav ve belli başlı tedarikçilerle kendilerinin çalışma saatlerinden dolayı zam olarak yansıyacağını vur...
Türkiye'de KKTC turları için kredi kartına 12 taksit geliyor
image Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den giden turist sayısını 800 binden 2 milyona çıkarmak için turizmciler harekete geçti. TÜRSAB’ın girişimiyle KKTC turlarına kredi kartına 12 taksit geliyor.