Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 15 Nisan 2018, Pazar 12:47
banner

Kıbrıs Türk Sanayi Odası'ndan Kenya ve Sudan'a ihracat hedefli ziyaret

Kıbrıs Türk Sanayi Odası'ndan Kenya ve Sudan'a ihracat hedefli ziyaretKıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan bir heyet, ülkemiz ürünlerinin Afrika pazarlarına ihracı amacıyla Kenya ve Sudan’da 8 -13 Nisan tarihleri arasında ziyarette bulundu.
Paylaş  
8
3
7
0

KTSO'dan  verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan bir heyet, ülkemiz ürünlerinin Afrika pazarlarına ihracı amacıyla Kenya ve Sudan’da 8 - 13 Nisan tarihleri arasında ziyarette bulunarak bu ülkelerde bulunan merkezi ticaret ve sanayi  odaları, sanayiciler, ithalatçı firmalar, pazar geliştirme danışmanlık firmaları ile görüşmeler gerçekleştirip ülkemiz ürünlerinin ihracı konusunda girişimlerde bulundu.

5 gün süren görüşmeler ve ziyaretler çerçevesinde, bahse konu ülkelerin ithalat ihtiyaçlarının belirlenmesi, pazara giriş koşulları hakkında araştırmalar, ülke iş insanları ile ticaret ve işbirliği olanakları üzerine başarılı görüşmeler gerçekleştirildi.

Oda tarafından her iki ülkeye yönelik olarak bir ilk olarak yapılan girişimler doğrultusunda, 2018 yılının üçüncü çeyreği içerisinde Kenya Ulusal Ticaret Odası ve Sudan Ticaret Odaları Birliği ile işbirliği içerisinde, her iki ülkeye de ülkemiz ihracatçı firmalarının katılımı ile ticaret heyetleri düzenlenmesi amacıyla da planlamalar yapıldı.

Odanın gerçekleştirmiş olduğu girişimler çerçevesinde, T.C. Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu ve T.C. Hartum Büyükelçisi Doç. Dr. İrfan Neziroğlu’na ziyaretler yapılarak, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın önümüzdeki dönemde her iki ülkeye de düzenlemeyi planladığı girişimlere destek ve katkı sağlanması doğrultusunda da anlayış birliği oluşturuldu. Büyükelçiler, KTSO’nın bu girişimine destek vereceklerini belirtti.

Kenya ve Sudan’a yapılan ziyaretlerde KTSO’nı Oda Yönetim Kurulu Üyesi, Afrika ve İslam Ülkeleri ile İlişkiler Komite Başkanı Taner Yolcu ve Oda Dış Ekonomik İlişkiler Sorumlusu Çağlar Türk temsil etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tarihi Sultanahmet Köftecisi KKTC'de 4 şube daha açacak
image 1920 Sultanahmet Köftecisi Onursal Başkanı Mehmet S. Tezçakın: “KKTC'de büyük bir imalathane kurup, Gazimağusa merkez, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefkoşa ve Girne’de 4 dükkan daha açacağız.”
Dolar/TL, 4.80'in üzerinde
image Dolar/TL açılışta 4.81 lira seviyelerinde bulunurken, euro da 5.61'den güne başladı.
Ticaret Odası'ndan hükümete "yapısal reformlara yoğunlaşma" çağrısı
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası, hükümeti, yapısal reformlara yoğunlaşmaya, Türkiye’den kabloyla elektrik getirilmesi projesine hız vermeye,  ekonomik hayatın gerektirdiği kararları alarak gerekli çalışmaları süratli şekild...