Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 8 Haziran 2018, Cuma 11:04
banner

Sanayi Odası Yasası'nda yapılan değişiklik yürürlüğe girdi

Sanayi Odası Yasası'nda yapılan değişiklik yürürlüğe girdiKıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Avunduk, Sanayi Odası yasası değişikliğinin Cumhurbaşkanlığı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinden sonra değerlendirmelerde bulundu.
Paylaş  
20
12
20
0

Başkan Candan Avunduk:

“2013 yılında Odamız Genel Kurul’unda alınan karar doğrultusunda, Oda yasamızın değiştirilmesi ve özellikle Yönetim Kurulu seçimlerinin daha demokratik bir zeminde yapılması yönünde sanayicimiz talepte bulunmuştur.

2013-2018 yılları içerisinde 3 genel seçim yaşanmış ve 6 hükümet kurulmuş, Oda yasamızdaki ufak değişiklikler bir türlü meclis gündemine alınamayarak yasa değişikliği talebimiz kadük olmuştur. Ancak bu yılın Şubat aynının ortasında güvenoyu alan hükümetin, öncelikli olarak bütçeyi meclisin onayına sağladıktan sonra Oda yasamızdaki değişikliğini Nisan ayında Cumhuriyet Meclisine sevk etmiş, Mayıs ayında yasamız Meclis Genel Kurulunda oybirliğiyle onaylanarak Cumhurbaşkanlığı’na sevk edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın da Haziran başında yasamızı olumlu yönde değerlendirerek, yasa değişikliğimiz yürürlüğe girmiştir. Demek ki, istenildiği zaman iş yapılabiliyormuş.

Siyasi istikrarsızlıklar, erken genel seçimler ve hükümet değişiklikleri ülkemiz sosyal ve ekonomik hayatının sürdürülebilir gelişmesinde ciddi olumsuz etkileri bulunmaktadır. Ülkemizin ihtiyacı olduğu reformların hayata geçirilmesi için Cumhuriyet Meclisi’ndeki siyasi partilerin uyum içerisinde çalışmasına ve daha fazla yasaların oybirliğiyle onaylanması suretiyle, reformlara sahip çıkılması gerekmektedir.

Bu kapsamda Oda yasamızdaki değişikliğin 5 yıl sonra hayata geçmesinde emeği ve katkısı olan eski ve yeni Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerine, Ekonomi ve Enerji Bakanımız Sn. Özdil Nami başta olmak üzere hükümete, meclis alt komitesine ve tüm siyasi parti milletvekillerine teşekkür ederiz. Genel Kurul seçimlerimizin daha demokratik yapılmasını sağlayacak Oda yasamızın tüm sanayicilere hayırlı olmasını dilerim.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Döviz kurlarının ateşi dinmiyor
image Döviz kurlarının yükselişi devam ediyor. Sterlin şimdilerde 7.18, Euro 6.23 ve bugünün en dalgalı döviz kuru olan ABD Doları ise, 5.46 bandında devam ediyor.
ABD Merkez Bankası faiz oranını değiştirmedi
image ABD Merkez Bankası Fed politika faiz oranını değiştirmedi.
İktisatbank piyasa analiz raporu: "FED 2019'da faiz artırımı ön görmüyor, ris...
image KKTC İktisat Bankası, 21 Mart’a ilişkin günlük piyasa analiz raporunu yayımladı.