Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 8 Haziran 2018, Cuma 16:11
banner

'İş Fikrim' Proje Yarışması'nı kazananlar törenle açıklandı

'İş Fikrim' Proje Yarışması'nı kazananlar törenle açıklandıKadının ekonomideki yerini güçlendirmek amacıyla İş Kadınları Derneği ve Creditwest Bank’ın işbirliği ile hayata geçen “İşte Fikrim” Proje Yarışması’nı kazananlar  Ticaret Odasın’ndaki Konferans Salonu’nda  düzenlenen kokteyl ve ödül töreni ile açıklandı.
Paylaş  
12
3
12
0

Etkinliğe İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Ayşegül Baybars, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler,Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, milletvekilleri, İş Kadınları Derneği, Creditwest Bank yöneticileri ve proje sahibi kadın girişimciler katıldı.

Etkinlikte yarışmaya katılan tüm proje sahiplerine teşekkür sertifikası verilirken, yarışmanın juri üyeleri İş insanı Fikri Toros, Ekonomist Fatma Coşar Kınış, Prof. Dr. Fatma Güven Lisaniler, İş Kadınları Derneği adına Esra Ercantan Yetkili ve Creditwest Bank Krediler Genel Müdür Yardımcısı Doğan Akay’a ise teşekkür plaketi takdim edildi.

ŞENAY EKİNGER: BIRBIRINDEN ÖNEMLİ VE FARKLI PROJE BASVURUSU ALDIK

Etkinlikte konuşma yapan Şenay Ekingen, Creditwest Bank ile  8 Mart Kadınlar Haftası’nda protokol imzalanması ile duyurdukları İş Fikrim Projesi’ne tahminlerinden  daha fazla başvuru aldıklarını ve  45 birbirinden değerli kadın girişimci projesinin katılım gösterdiğini  söyledi. 5 kişilik bağımsız jüri üyesinin tek tek incelediği projelerin ardından jurinin listeyi kısaltmaya çalışıldığını ifade eden Ekingen, değerlendirmenin ardından 7 girişimcinin ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Creditwest Bank’ın ülkesine, üretime, kadına ve geleneklerimize verdiği önemin ve sahip olduğu bakış açışının bir ayrıcalık olduğunu ifade eden Ekingen, bankaya ve yönetime bu vizyonları için tekrardan teşekkür etti.  Toplumun ve ülkemizin bu yönde düşünen  ve davranan kişi ve kurumlara ihtiyacı olduğunu beliren Ekingen, projeye destek veren herkese teşekkür etti.

Erenköy’den Lefke’ye kadar şartlarını  zorlayıp başvurularını ulaştıran tüm katılımcılara teşekkür eden Ekingen, bu yıl ilki gerçekleşen İş Fikrim Yarışması’nın ileride  bir marka olarak çok  önemli ve beklenen bir proje haline geleceğini söyledi.

Creditwest Bank tarafından artırılan ödüllere de değinen Ekingen,  yarışmanın son gününde 1 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak verilecek kredinin, 2 girişimci yerine 5 girişimci projesineverildiğini belirterek, kazananlara projelerinde talep ettikleri meblağ üzerinden kredilendirme sağlanacağını açıkladı.

Kuzey Kıbrıs’taki bir kısım kadın girişimci için çok az mebleğların bile  cansuyu niteliğini taşıdığını ve  arkadan gelenlerde ise güzel bir moral ve motivasyon  yarattığını da ekledi.

MAZHER ZAHEER: PROJENIN DIŞ KAYNAKLI FINANSMANLAR İLE BÜYÜMESİ MÜMKÜNDÜR

Etkinlikte konuşan Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Creditwest Bank’ın bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesine imza attığını ancak İş Kadınları Derneği ile birlikte düzenlenen projenin kendisini en çok heyecanlandıran projelerden birisi olduğunu belirtti.  Zaheer, Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olan bu proje için Creditwest Bank’ı tercih eden İş Kadınları Derneği’ne de ayrıca teşekkür etti.

Toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımının ve istihdamının artırılmasının sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesinde önemli bir unsur olduğunu belirten Zaheer,  çalışanlarının %70’i ve şube müdürlerinin %50’sinin kadınlardan oluşan Creditwest Bank’ın böylesine güzel bir projede yer almasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Mazher Zaheer, son 3 yıldır Creditwomen adı altında sadece kadın girişimcilere ve İş kadınlara yönelik çıkardıkları kredi ürünü ile kadınların yanında olmaya ve işletmelerine can suyu olmayı Banka olarak görev bildiklerini belirtti.

Zaheer, iş dünyası içerisinde edindikleri izlenim sonucu, Kadınların kendilerine güvenen, güçlü önsezilere sahip, sabırlı, dayanıklı, risk üstlenebilen, ikna kabiliyeti kuvvetli, iletişime açık ve inisiyatif kullanan bireyler olduğunu da ekledi.

Proje ile ilgili ilerleyen dönemdeki hedeflerini de açıklayan Zaheer, projeyi daha da büyütmek için Türkiye, AB, Dünya Bankası ve IBRD gibi kurumlarla işbirliğine giderek daha çok kaynak ve olanaklar ile daha çok girişimciye ulaşmak istediklerinin de altını çizdi.

Kuzey Kıbrıs’taki tüm kurumların bu tip projelere destek vermesinin hayati önem taşıdını belirten Zaheer, tüm katılan girişimcilere katılımları için teşekkür etti.

İŞ FİKRİMDE ÖDÜL KAZANANLAR

“İşte Fikrim” Girişimci Kadın Yarışmasında 1. seçilen Sümer Musalar 15.000 TL ve2. seçilen Necla Öztunç 10.000 TL’lik para ödülü kazandı. Birsen Doğaner, Dilek Karakartal, Hatice Gezer, Işılay Özaldemir, Sakine Önem iş geliştirme projesinde ihtiyaç duydukları miktar üzerinden 1 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredilendirme ödülüne layik görüldü.

Yarışmaya; kendi işinde çalışmakta olan ve işini veya işyerini geliştirmek isteyen, kendi işini kurmayı hedefleyen ya da amatör bir tarz ile işini yapan ve profesyonelleşmek isteyen kadınlar başvuru yapmıştı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Creditwest Bank Pazarlama ve Kurumsal İletişim ekibi Brandweek 2018'e katıldı
image İstanbul Zorlu PSM’de gerçekleşen reklam, pazarlama, medya ve iletişim dünyasının buluştuğu Brandweek 2018’e Creditwest Bank Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yetkilileri katıldı.
OPEC petrol üretimi kısıntısında anlaştı
image OPEC petrol üretimi kısıntısında anlaştı, nihai miktar henüz belirlenmedi.
Katar'ın ardından OPEC'e bir darbe de İran'dan
image Katar'ın, Ocak 2019'da OPEC'ten ayrılacağını açıklaması ardından bir flaş karar da İran'dan geldi. İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh yaptırım uygulandığı sürece OPEC kotasını görüşmeyeceklerini açıkladı.