Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 13 Temmuz 2018, Cuma 07:49
banner

Komiser Moscovici: "Kıbrıs bankacılık sistemi ile ilgili olarak doğru yoldayız"

Komiser Moscovici: Kıbrıs bankacılık sistemi ile ilgili olarak doğru yoldayızBrüksel'de Avrupa Komisyonu tarafından ara yaz ekonomik tahminler sunumlarından sonra açıklamalarda bulunan AB Komisyonu Ekonomik ve Mali İşler, Vergilendirme ve Gümrük Komiseri Pierre Moscovici’ye göre “Kıbrıs’ta bankacılık sistemi doğru yolda bulunuyor”.
Paylaş  
7
2
7
0

KHA’nın sorularını yanıtlayan Moscovici, "Güney Kıbrıs’la ilgili olarak mesajımızın ne olduğunu basit bir dille yinelemek istiyorum: Yıldan yıla %3,8 kalkınmaya Kıbrıs ekonomisinde konjonktürel artış eğilimi devam ediyor. 2018’in ilk çeyreğinde bu oran, iç talep ve son derece güçlü ihracat ile tahrik ediliyor ve sonuç olarak tüketiciler ve işletmeler göstergeleri son çeyrekte güçlü bir dinamizm sergiliyor” dedi.

Moscovici devamla,"dolayısıyla, kalkınma öngörülerimiz baharda yapılan açıklamayla yani 2018’de %3,8, 2019’da aynı olmaya devam ediyor: denizcilik sektörü nedeniyle bazı değişiklikler var ama bunların geçici olmasını bekliyoruz”.

"Bankacılık sektörüyle ilgili olarak, bugün doğru yolda olduğumuz mesajını verebiliriz”dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Nami: "Kablo projesinde her şey tamam havası yaratılmıştı ancak hiçbir şey yo...
image Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami bu sabah (17.07.2018) Kıbrıs TV’de yayınlanan Sabah Ajansı programında Hüseyin Ağlamaz’ın konuğu oldu ve gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.
Girişim Hareketi Girne'de ilk semineri ile etkinliklere başladı
image Girişim Hareketi Kuzey Kıbrıs’ta Lefkoşa’dan sonra Girne’de de çalışmalarına başladı. Program girişimcilik alanında farkındalık artırma ve katma değerli girişimcilik projelerine ulaşmayı hedefliyor.
KTTO'dan uzlaşı arayışları
image Ülkemizde yaşanmakta olan ekonomik sorunların sadece iş insanlarını değil, tüm toplumu etkilemekte olduğunun bilinci ile hareket eden Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), “toplumsal uzlaşı” arayışlarına başladı.