Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 13 Ağustos 2018, Pazartesi 15:36

KKTC Merkez Bankası açıkladı: "Döviz kredisi kullananların kredi vadeleri uzatılabilecek"

KKTC Merkez Bankası açıkladı: Döviz kredisi kullananların kredi vadeleri uzatılabilecekKKTC Merkez Bankası ve KKTC Bankalar Birliği ortak açıklama yaptı.
Paylaş  
19
12
21
1

Son ekonomik gelişmeleri değerlendirmek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere KKTC Merkez Bankası’nda tüm bankaların genel müdürlerinin/ülke müdürlerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, döviz kredisi kullananların sıkıntılarını gidermek adına bireysel kredi kullananların, başvurmaları halinde kredi vadelerini, ödemeleri olumsuz etkilemeyecek şekilde uzatılması konusunda mutabık kalındığı belirtildi.

Banka tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Toplantıda; Bankalarımızın mali bünyelerinin son derece sağlıklı olduğu, tüm bankacılık hizmetlerini herhangi bir kısıtlama olmaksızın kesintisiz olarak yerine getirmeye devam ettiği hususu teyit edilmiştir.

Bugün itibarı ile herhangi bir ihtiyaç bulunmamakla birlikte KKTC Merkez Bankası’nın gerektiğinde başta tüm para cinslerinden likidite desteği olmak üzere, bankalarımıza her türlü desteği sağlayacağı ve Merkez Bankası’nın yeterli kaynağa sahip olduğu ifade edilmiştir.

Döviz kredisi kullanan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek adına; bireysel kredi kullananların bankalarına başvurmaları halinde kredilerin vadelerinin, bireylerin ödeme güçlerini olumsuz etkilemeyecek şekilde uzatılması konusunda tüm bankalarımız mutabık kalmıştır.

Ticari kredilerin farklı çalışma esasları olması ve her şirket ve tüzel kişinin ihtiyaçları farklılık göstermesi nedeniyle ticari kredi sahibi şirket veya tüzel kişilerin bankalarına başvurmaları halinde, gönüllülük esasına göre, bankalarımız sıkıntıların giderilmesi için atılması gereken adımları firma yetkilileri ile görüşmeye, işbirliği içerisinde yardım yapmaya hazır oldukları konusunda mutabık kalmıştır. Gelinen nokta itibarı ile vatandaşlarımızın bankaların işleyişi ve ekonomiye hizmet vermeleri hususunda en ufak bir kaygı duymalarına gerek yoktur. Kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunulur."


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
1
 
1
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Ağustos 2018, Pazartesi
YAŞAR         - GİRNE
Arif Hocanın dediğnden... Sonunda batacaksınız güzel vade olacak. Çocuk kandırırsınız zere. Bankalarda boş koltuk yok millet parasını çekip ruma yatırmaya planlar siz da Bankalarımız tamamdır ayağı çekersiniz

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sokağın Nabzı: "Eskisi gibi tükETemiyoruz!"
image Vatandaşın vazgeçilmezi; ‘kırmızı et’ tüketiminde geçtiğimiz yıla nazaran düşüş kaydedildi. Kıbrıs Postası’na konuşan vatandaş, pahalılıktan et alamadığını, dolayısıyla da tüketemediğini dile getirdi.
KTSO Başkanı Avunduk, DPÖ ziyaretinde konuştu: "Birlikte sanayi için verimli ...
image Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Candan Avunduk ve beraberindeki heyet bugün Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) Müsteşarı Ödül Muhtaroğlu'nu ziyaret etti.
JP Morgan, ABD ekonomisi için büyüme tahminini düşürdü
image JP Morgan, ABD ekonomisi için 2018 4'ncü çeyrek büyüme tahminini düşürdü.