Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 25 Ocak 2019, Cuma 09:45

Kredi kartı faizlerinin artırılmaması yönünde tavsiye kararı alındı

Kredi kartı faizlerinin artırılmaması yönünde tavsiye kararı alındıKuzey Kıbrıs Bankalar Birliği, süregelen belirsizlik ortamında tüketicilere ek külfet oluşturmaması amacıyla KKTC Merkez Bankası’nın Türk Lirası kredi kartı faiz oranlarını artıran 28 Aralık 2018 tarihli kararı yerine 27 Ağustos 2018’de belirlediği aylık akdi ve gecikme faiz oranlarının uygulanmasına devam edilmesine karar verdi.
Paylaş  
10
11
10
0

Bankalar Birliği’nin 24 Ocak 2019 itibarıyla alarak üyelerine duyurduğu tavsiye kararına göre; KKTC Merkez Bankası’nın 27- 09-2018 kararında belirlediği TL kredi kartı faiz oranları aylık akdi (sözleşme) yüzde 2.54, gecikme faiz oranlarının yüzde 3.04 olarak uygulanmasına devam edilecek.

EN DÜŞÜK MALİYETLERLE ÇALIŞMAYA DEVAM

KK Bankalar Birliği yönetim kurulu açıklamasında, bankaların bütün sorunlara rağmen mümkün olan en düşük maliyetlerle tasarrufları krediye dönüştürme fonksiyonlarını kendilerine misyon edindiklerine ve bu yöndeki çalışmalarını sürdüreceklerine vurgu yapıldı.

Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği’nin açıklaması şöyle:

“Gerek ülkemiz gerekse ayni para birimini kullandığımız Türkiye’deki ekonomik ve finansal gelişmeleri yakından takip eden KK Bankalar Birliği Yönetim Kurulu, devam eden finansal belirsizlik ortamında tüketicilere ek külfet oluşturmaması amacıyla, KKTC Merkez Bankası’nın 58/2014 sayılı Banka ve Kredi Kartları Yasası kapsamında 28.12.2018 tarihli kararıyla belirlemiş olduğu Türk Lirası azami aylık akdi ve Türk Lirası azami aylık gecikme faiz oranlarının (sırasıyla %3.40 ve %3.90) uygulanması yerine, bankalarımızın KKTC Merkez Bankası’nın 27.09.2018 tarihli kararında belirlenmiş olan TL akdi ve gecikme faiz oranlarını (sırasıyla %2.54 ve %3.04) bu dönem için uygulamaya devam etmeleri yönünde 24.01.2019 tarihinde tavsiye kararı almış ve üyelerine duyurmuştur.

Bankalarımız, bütün sorunlara rağmen mümkün olan en düşük maliyetlerletasarrufları krediye dönüştürme fonksiyonlarını kendilerine misyon edinmişlerdir, ve bu işlevlerini yerine getirme yönündeki çalışma ve çabalarına devam edeceklerdir.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Barclays Bank Yönetim Kurulu Başkanı istifa etti
image Birleşik Krallık merkezli finans grubu şirketi Barclays'in alt kuruluşu Barclays Bank'in Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Grimstone, Şubat ayı sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu.
Türk mali piyasalarında bugün öne çıkan veri: Reel kesim güven endeksi
image Dün Türk mali piyasaları son günlerde alıştığımız üzere yine dar bantta salındı. Borsa İstanbul 100 endeksi günü yükselişle tamamlarken, faiz cephesinde ise yatay bir seyir görüldü. Ağustos 2018'de %22 seviyesini aşan...
KTTO heyeti İstanbul'a gidiyor
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin uluslararası ticaret ve yatırım alanlarındaki iş birliklerinin artırılması amacıyla İstanbul'a gidiyor.