Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 2 Mart 2019, Cumartesi 13:02
banner

Sokağın Nabzı: "Tiyatro ve sinema gençlere lüks kaçıyor"

Sokağın Nabzı: Tiyatro ve sinema gençlere lüks kaçıyorKıbrıs Postası’na konuşan genç vatandaşlar, sinema ve tiyatroya eskisi kadar gidemediklerini ifade ederek, bütçelerinin bilet fiyatlarına yetmediğini söyledi. Tiyatro etkinliklerinin yeterli olmadığının da altını çizen gençler, istedikleri türde tiyatro gösterimlerinin de olmadığını kaydetti.
Paylaş  
4
2
4
0

Kıbrıs Postası - Rahmican ÇALIŞKAN

Gençler bilet fiyatlarının pahalı olmasından dolayı tiyatro ve sinemaya gidemediklerini anlattı. Kıbrıs Postası’na konuşan genç vatandaşlar, sinema ve tiyatroya eskisi kadar gidemediklerini ifade ederek, bütçelerinin bilet fiyatlarına yetmediğini söyledi.

Tiyatro etkinliklerinin yeterli olmadığının altını çizen gençler, istedikleri türde tiyatro gösterimlerinin de olmadığını kaydetti. Kendi zevklerine göre filmlerin de nadiren vizyona girdiğini dile getiren genç yaş kuşağı, film çeşitliliğinin artırılması gerektiğini belirtti.

Tiyatro kültürünün git gide düştüğünü ve tiyatro gösterilerinin yeterli ilgiyi görmediğini işaret eden gençler, tiyatro etkinliklerine daha fazla önem gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

Mehmet Onur: “Tiyatro ve sinema biletleri, öğrencilere göre pahalı”

“Üniversite öğrencisiyim. Maalesef Kuzey Kıbrıs’ta tiyatro ve sinema biletleri, öğrencilere göre pahalı. Ayrıca ulaşım sıkıntısı da bariz bir şekilde var. Türkiye’ye kıyasladığım zaman, sinema bileti fiyatlarında neredeyse iki katı fark var”

 

Damla Bozlar: “Tiyatrolar daha fazla gösterilmeli, film çeşitliliği de fazla yok”

“Sinemaya rahatlıkla gidebiliyorum. Ancak bana göre tiyatrolar daha fazla gösterilmeli. Sinema bileti fiyatları bence gayet uygun, çok fazla pahalı değil. Sinemada fazla film türü alternatifleri yok. Film çeşitliliği fazla yok, artırılmalı”

 

 

 

Kaşif Pehlivan: “Tiyatroda sinemada olduğu kadar çeşitlilik yok,  tiyatro kültürü git gide düşüyor” 

“Sinema ve tiyatroya haftanın iki günü ya da 2 haftada bir zaman ayırıyorum. İş stresinden kurtulmak için sinemayı tercih ediyorum. Sinema fiyatları aldığım konforu karşılıyor, bence hakkıdır. Kendime uygun film türleri bulabiliyorum. Eskiye kıyasla sinema gösterimlerine daha rahat ulaşabiliyorum. Ancak tiyatro faaliyetlerini fazla tercih etmiyorum, ama tiyatro gösterimlerinin artması gerektiğini düşünüyorum. Sinemada olduğu kadar çeşitlilik yok tiyatroda. Tiyatro kültürü git gide düşüyor bana göre”

 

 

Mustafa Altınbaş: “Tiyatro gösterileri fazla yok, bu yüzden de gidemiyorum”

“Sinema ve tiyatroya pek gitmiyorum. Özellikle son iki yıldır pek fazla gidemiyorum. Ben daha çok tiyatroyu tercih ediyorum. Ancak bence tiyatro gösterileri fazla yok, yeterli değil, bu yüzden de gidemiyorum. Tiyatro gösterileri artarsa daha fazla gidebilirim. Tiyatroda eğlenceli, güldürü türü gösterileri daha çok seviyorum. Günlük stresi atmamız için daha fazla tiyatro gösterilmeli”

 


Özdeş Yaşın: “Tiyatro etkinlikleri yetersiz, tiyatro gösterilerinin türleri de artırılmalı”

“Sinema ve tiyatroya vakit buldukça gidiyorum. Belediyelerin düzenlediği tiyatro etkinliklerine gitmeye çalışıyorum. Ülkemizde tiyatro etkinlikleri artırılmalı, özellikle son zamanlarda belediyelerin düzenlediği tiyatro etkinlikleri dışında tiyatro etkinliği göremedim. Bana göre tiyatro etkinlikleri yetersiz. Ayrıca tiyatro gösterilerinin türleri de artırılmalı. Tiyatroda daha fazla çeşitlilik olmalı. Festival tarzı tiyatrolar yapılabilir. Ayrıca sanatçılar getirilerek, canlı müzik organizasyonları da yapılabilir”

 

Erkal Aktaşlı: “Tiyatroda kendi zevkime göre gösteriler yok, istediğim filmi bulmakta zorlanıyorum”

“Sinema ve tiyatroya ara sıra gidiyorum. Genellikle sinemayı tercih ediyorum, çünkü tiyatroda kendi zevkime göre gösteriler yapılmıyor. Gençlerin zevkine göre de gösteriler olsa, biz de tiyatroya daha fazla gideriz. Sinema biletleri fazla bence. Gençleri düşünmeleri gerekir. Sinemada da istediğim filmi bulmakta zorlanıyorum”

 

İbrahim Çınar: “Tiyatro etkinlikleri artırılmalı, sinema ve tiyatro biletleri bence çok pahalı”

“Sinema ve tiyatroya, açıkçası fazla gidemiyorum. Kuzey Kıbrıs’ta sinema ve tiyatro biletleri bence çok pahalı. Tiyatro etkinlikleri bence yeterli düzeyde değil. Tiyatro etkinlikleri artırılmalı. Öğrenim gördüğüm alana göre de psikolojik filmleri izlemeyi tercih ediyorum, ama şimdiye kadar sinemada göremedim”

 

İbrahim Halil: “Sinema bilet fiyatları aşırı pahalı, tiyatro etkinlikleri ve türleri de artırılmalı”

“Sinema ve tiyatroya gitmiyorum. Çünkü sinema bilet fiyatları aşırı pahalı. Sinemaya gittiğim zaman ise, istediğim türde film bulmakta zorlanıyorum. Filmler çok kısıtlı. Genelde beklediğimiz düzeyde olmuyor. Tiyatro etkinlikleri, bana göre yeterli değil. Tiyatro etkinlikleri ve türleri bence artırılmalı. Tiyatro konusunda genel olarak durum iyi değil bence ve daha da kötüye gidiyor. Tiyatro etkinlikleri genelde komedi üzerine yapılıyor, bence daha fazla çeşit olmalı”

 

Volkan Tepeler: “Sinema bilet fiyatları bütçemi aşıyor, tiyatro etkinlikleri de fazla ilgi görmüyor”

“Sinema ve tiyatroyu seviyor ve gidiyorum, ama şimdilerde sinema ve tiyatroya gitmeye pek zaman bulamıyorum, çünkü üniversitede öğretim görüyorum. Sinema bilet fiyatları, Türkiye ile karşılaştırdığımda pahalı, bütçemi aşıyor. Sinemaya gitmeye zaman bulsam, bu sefer de fiyatlar bana engel oluyor. Tiyatro etkinlikleri, gördüğüm kadarı ile yeterli, ama ilgi görmüyor fazla. İlgi görmediği için tiyatroyu yapan kişiler de soğuyor bu defa. Tiyatro türlerindeki çeşitlilik yeterli ölçüde değil bana göre”

 

Enes Kuzhan: “İlgimi çeken çok film ve tiyatro gösterimi yok”

“Sinema ve tiyatroya çok fazla gitmiyorum, nadiren gidiyorum. İlgimi çeken çok film yok. İstediğim türde film bulamıyorum. Tiyatroda da fazla çeşitlilik yok. İlgimi çeken hiç tiyatro gösterimi yok. Tiyatro türlerindeki çeşitlilik artırılırsa çok daha iyi olur. İlgimi çeken gösteriler olursa tabi ki giderim”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs Postası döviz kurlarının 1 haftalık değerlendirmesini yaptı: Rekor Eur...
image Döviz kurlarındaki yükseliş devam ediyor. Sterlin bir haftada, yüzde 0.78, ABD Doları yüzde 0.99, Euro ise, 1.18 yükseldi.
MÜNHAL: Ulusal Birlik Partisi muhasebe elemanı arıyor!
image MÜNHAL: Ulusal Birlik Partisi muhasebe elemanı arıyor!
"CDS 515: Türkiye'nin risk primi, Güney Afrika, Brezilya ve Rusya'nın toplamı...
image KKTC İktisat Bankası, 24 Mayıs'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.