Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 4 Nisan 2019, Perşembe 16:55
banner

Erhürman: "Genç girişimciler benim için altın değerinde, sizler bizim geleceğimizsiniz"

Erhürman: Genç girişimciler benim için altın değerinde, sizler bizim geleceğimizsinizBaşbakan Erhürman, "KKTC'de Girişimcilik Projesi 2018 Görünürlük Göstergelerinin" dağıtım törenine katıldı.
Paylaş  
10
8
10
1

banner

Başbakanlık Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) - Küçük Orta Boy İşletmeleri Geliştirme Merkezi (KOBİGEM), Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi ve Türkiye Ekonomi Bankası iş birliğiyle hayata geçirilen proje sonucunda 40 kişi görünürlük göstergesi almaya hak kazandı. 

Lefkoşa'da Kalkınma Bankası toplantı salonunda yer alan törene, Başbakan Tufan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve diğer yetkililer ile girişimciler katıldı. 

ERHÜRMAN: “KEYİF ALARAK KATILACAĞIM EN GÜZEL ORTAMDAYIM”

Başbakan Tufan Erhürman da, genç girişimcileri tebrik ederek, girişimcilerin yer aldığı ortam için; "Ülkede keyif alarak katılacağım en güzel ortamdayım çok mutlu oldum, keyif duydum" dedi. 

Erhürman, "Bu memlekette bir şey yapmak üretmek yaratmak gençleri ülkede tutmak mümkün değil" gibi lafların çok kez duyulduğunu, söylendiğini ancak bu projenin tam tersini ispatladığını ifade ederek, projenin, işler doğru yapılırsa bu memlekette her işin olacağını, hem de ölçeğe göre de ölçeğinden daha fazla olacağını gösterdiğini vurguladı. 

Başbakan Erhürman, girişimcilere sağlanan kaynağı diğer paydaşlarla istişare içerisinde nasıl artırılabilecekleri konusunu  gündeme alacaklarını belirterek, bu projenin yatırım ve istihdam açısından da önemli olduğunu, yaratıcı fikirlerin hayat bulduğunu kaydetti. 

“BU BİZİM GELECEĞİMİZ”

"Bu bizim geleceğimizdir, geleceğimize nereden yürüyeceğimizi görüyoruz. Buradan çok daha hızlı yürümeliyiz" diyen Erhürman, ülkede yabancı yatırımcılara da şans tanınmasının  öğrenciler üzerinden yaratılabileceğini belirtti. 

Erhürman, "Kıbrıslı Türk gençler kamuya kapak atsın istiyor" sözlerinin de doğru olmadığını, bu olanaklardan yararlanıp önünü açıp kendi işini kurup istihdam yapan girişimcilerin bunu gösterdiğini kaydetti ve "Benim için altın örneksiniz" dedi. 

Erhürman, projeyi kazanan 40 kişinin 39'unun iş yerini açtığını öğrendiğini, bu iş yerlerini yerinde görmek istediğini ifade ederek, kadın girişimcilerin de ayrı gurur kaynağı olduğunu söyledi. 

Erhürman, Güzelyurt, İskele ve  Karpaz’a daha çok gidilmesi, projenin tanıtılması gerektiğini de ifade ederek, "Girişimcileri yürekten kutluyorum, teşekkür ediyorum" dedi. 

Konuşmaların ardından girişimcilere belgeleri verildi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Nisan 2019, Perşembe
Osman         - Lefkoşa
Yahu yatırım yapacak insanmı bıraktınız memlekette, elektrik uçmuş, akaryakıt uçmuş fiyatlar ateş bahası ve hala daha dalga geçersiniz insanlarnan ! Çalışıp sınıfta galdınız

banner
banner
banner
banner
banner

Atakom'u gururlandıran ödül
image Ülkemizin büyük ve önemli işletmeleri arasında yer alan Atakom Ticaret LTD.'den büyük başarı...
İktisatbank Günlük Piyasa Analizi: "Coğrafyada bugün: İngiltere, Çin, Türkiye...
image KKTC İktisat Bankası, 18 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
İktisatbank piyasa analiz raporu: "Sterlin; geniş kanatların boşlukta simsiya...
image KKTC İktisat Bankası, 17 Ekim’e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.