Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 23 Temmuz 2019, Salı 07:56
banner

İktisatbank Günlük Piyasa Analizi: "TCMB'den yüksek dozda faiz indirimi bekliyoruz..."

İktisatbank Günlük Piyasa Analizi: TCMB'den yüksek dozda faiz indirimi bekliyoruz...KKTC İktisat Bankası, 23 Temmuz'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
Paylaş  
8
9
8
0

banner

İktisatbank’ın 23 Temmuz’a ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın, haftaya Çarşamba günü ise FED’in olağan toplantılarından beklenen faiz indirimi ve daha destekleyici para politikası duruşu, küresel mali piyasalarda adeta sevgi kelebeklerinin uçuşmasına neden oluyor.

Özellikle ticaret savaşlarının küresel çapta belirginleşen ekonomik yavaşlamayaverdiği katkı nedeniyle bir kez daha sahneye çıkmaya hazırlanan küresel merkez bankaları, küçüğünden büyüğüne faiz indirim yarışına soyundu.

Özellikle, dünyanın amiral gemisi FED’in vereceği karardan ziyade, karar ardından yayımlanacak politika metnine koyacağı ibareler, adeta karanlık denizde yol alan bir transatlantiğe fener görevi üstlenecektir. FED kararını görmeden kısa vadede ahkam kesmenin beyhude bir çaba olacağını düşünüyoruz.

Yine de, önde gelen her iki kurumun, piyasalara alıştıkları yüksek dozda morfini verecekleri ve bunun da bir müddet daha sanal bir mutluluk yaratacağını göz ardı etmiyoruz. Özetlemek gerekirse, merkez bankalarının yaratacağı mutluluk kısa bir süre sonra yerine neden, niye gibi sorulara terk edecektir.

Bir gün, asıl kabusun ardı arkası kesilmeyen güneşli günler olduğunu yeniden anlayacağız. Hava, tıpkı 2008 küresel krizi öncesi gibi buram buram kokuyor.

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 23 Temmuz 2019 - Salı


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

İnşaat dosyalarında artış
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nin inşaat sektörünün 2018 yılına ait rakamsal verileri içeren "Veri Bankası Kitapçığı" çalışması sonuçlandı. Buna göre, 2013 – 2018 döneminde, ülke genelinde inşaat dosyası ra...
Logo Yazılım ve Bilmark'tan "Geleceği Yazıyoruz" etkinliği... "35 yıllık dene...
image Logo Yazılım ve Logo Yazılım Kıbrıs çözüm ortağı Bilmark'ın işbirliğiyle "Geleceği Yazıyoruz" etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 ile firmalara sunulan çözümlerden bahsedildi. Etkinlik so...
İktisatbank piyasa analizi: "Brexit: İngiltere'de kafalar halen daha karışık"
image KKTC İktisat Bankası, 21 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.