Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 6 Eylül 2019, Cuma 15:31
banner

Ekim ayında "Hanehalkı İşgücü Anketi"  yapılacak

Ekim ayında Hanehalkı İşgücü Anketi  yapılacakİstatistik Kurumu, Ekim ayında "Hanehalkı İşgücü Anketi" yapılacağını açıkladı.
Paylaş  
18
15
17
0

İstatistik Kurumu, Ekim ayında yapılacak “Hanehalkı İşgücü Anketi”  öncesinde 09  - 22 Eylül tarihleri arasında blok tarama (adres listeleme) çalışması gerçekleştirileceğini açıkladı. 

ÖKSÜZOĞLU: “KAMUOYUNDAN BU KONUDA GEREKLİ İLGİ VE DUYARLILIĞI GÖSTERMESİNİ RİCA EDİYORUZ”

İstatistik Kurumu Başkanı Türel Özer Öksüzoğlu, yazılı açıklamasında kamuoyundan bu konuda gerekli ilgi ve duyarlılığı göstermesini rica etti.

Öksüzoğlu, anketörlere gerekli kolaylığın gösterilmesinin çalışmanın sağlıklı sonuçlanabilmesi için son derece önemli olduğunu kaydetti.

Kurum Başkanı’nın açıklamasına göre, KKTC genelinde tesadüfi olarak seçilmiş bloklarda gerçekleştirilecek listeleme çalışmasında, İstatistik Kurumu tarafından görevlendirilmiş ve bu konuda eğitim verilmiş anketörler görev alacak. 

Anketörler istenildiğinde gösterilmek üzere İstatistik Kurumu mühürlü  “Görev Rozetleri”ni yanlarında bulunduracak.

KKTC’de işgücü piyasasının izlenmesinde temel veri kaynağı olan Hanehalkı İşgücü Anketleri, İstatistik Kurumu tarafından her yıl düzenli olarak yapılıyor. Böylece ülkedeki işgücü yapısı ayrıntılı ve güncel olarak ortaya konuyor, anket sonrasında istihdamlara ve işsizlere ilişkin ayrıntılı bilgiler de derlenip kamuoyuyla paylaşılıyor. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Küresel piyasalar Fed'in faiz kararı sonrası yön arayışında
image ABD Merkez Bankasının beklentiler doğrultusunda politika faizini 25 baz puan düşürmesinin ardından piyasalarda karışık bir seyir izleniyor.
Fed faiz kararını açıkladı
image ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 25 baz puan indirerek yüzde 1,75 - 2,00 aralığına çekti.
İktisatbank Piyasa Analizi: "ABD Başkanı Trump FED'in faiz kararını beğenmedi...
image KKTC İktisat Bankası, 19 Eylül'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.