Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 26 Eylül 2019, Perşembe 06:25
banner

"TCMB Başkanı Uysal'ın açıklamaları TL'yi destekledi"

TCMB Başkanı Uysal'ın açıklamaları TL'yi desteklediKKTC İktisat Bankası 26 Eylül'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

İktisatbank’ın 26 Eylül’e ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

TCMB Başkanı Uysal’ın dün faiz oranları ile ilgili açıklamaları, Türk mali piyasalarının pozitif ayrışmasına neden oldu.

Uysal, para politikasında oluşan hareket alanının önemli bir bölümünü Temmuz ve Eylül aylarında önden yüklemeli olarak kullandıklarını açıkladı. Hatırlanacağı üzere TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) Temmuz ayında sonuçlanan olağan toplantısında 425 baz puan; Eylül ayında ise 325 baz puanlık iki faiz indirimi ile politika faizini 750 baz puan indirmişti.

Eylül 2018’de aylık enflasyonun %6,30 ; Eylül’de ise %2,67 olduğu düşünülürse, Ekim başında açıklanacak yıllık enflasyonun tek haneli seviyelere gerilemesini bekliyoruz. TCMB’nin önden yüklemeli faiz indirimleri ardından yine hatırlanacağı üzere son PPK toplantısı ardından açıklanan karar metnine bundan sonraki faiz adımlarının daha sınırlı olabileceği yönünde sinyaller eklenmişti.

TCMB’nin hali hazırda %16,50 seviyesinde olan politika faizini kademeli bir şekilde yılın geriye kalan iki toplantısında da indirmeye daha cılız adımlarla da olsa devam edeceğini düşünüyoruz.

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 26 Eylül 2019 - Perşembe


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

IMF küresel büyüme tahminlerini düşürdü
image IMF'nin Küresel Ekonomik Görünüm güncelleme raporunda, küresel ekonomik büyümenin bu yıl için yüzde 3,2'den yüzde 3’e, 2020 için de yüzde 3,5'ten yüzde 3,4'e çekildiği belirtildi.
"TCMB'nin faiz indirimi başka bahara kaldı"
image KKTC İktisat Bankası, 16 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
İktisatbank piyasa analiz raporu: Türk Lirası; iki arada bir 'nehirde'
image KKTC İktisat Bankası, 15 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.